Знайшли флакони із віспою, які мали знищити 40 років тому

Останні новини
Знайшли флакони із віспою, які мали знищити 40 років тому
Натуральна віспа може зберігатися лише у двох місцях у світі. Фото: pixabay.com

У США в медичній лабораторії неподалік Філадельфії у морозильній камері знайшли 15 флаконів із натуральною віспою.

Наразі триває розслідування, як зразки там опинились, пише The Guardian.

“Працівник на підприємстві Merck прибирав морозильну камеру та помітив флакони із написом “натуральна віспа”. Лабораторію тимчасово закривали, наразі заклад уже відновив роботу”, – йдеться у повідомленні.

Федеральне бюро розслідувань США та Центр із контролю та профілактики захворювань досі з’ясовують, як зразки опинилися у лабораторії. Натуральна віспа може зберігатися лише у двох місцях у світі: в американській Атланті та Новосибірській області в РФ. Інші лабораторії мають знищити зразки або передати їх у ці заклади.

Флакони мають неушкоджений вигляд. Їх могла залишити недобросовісна людина. Наприклад особа, що хотіла б використати зразки для біотерористичної атаки. Наразі немає жодних ознак того, що хтось інфікувався.

У 1980 році Всесвітня організація охорони здоров’я назвала віспу ліквідованою хворобою. Цього вдалося досягти завдяки поширенню вакцинації. Попри ліквідацію хвороби у природі залишається потенційна загроза нового спалаху через те, що зразки віспи офіційно зберігають у двох лабораторіях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли нове масове поховання дітей. На їх могилах стоїть курорт

На Тернопільщині в мертвого поні виявили сибірську виразку – інфекційну хворобу, що вражає людей і тварин. У зоокутку, де жила тварина, запровадили карантин. Жителів міста закликали припинити годувати тварин із рук.

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО