Виправданий судом убивця мародерів виявися не расистом, а прихильником Black Lives Matter

Останні новини
Виправданий судом убивця мародерів виявися не расистом, а прихильником Black Lives Matter
Кайл Ріттенхаус під час суду / Reuters

У серпні 2020 року в американському місті Кеноші були протести, які переросли у заворушення з серією підпалів і мародерств. Події сталися у відповідь на інцидент, коли перед цим білий поліцейський під час затримання застрелив чорношкірого. 17-річний Кайл Ріттенхаус приїхав до Кеноші, щоб захистити приватну власність рідні від мародерів. Підліток мав автомат AR-15. Він застрелив двох і поранив ще одного. Зараз суд присяжних виправдав його, що це була самооборона.

Під час заворушень рік тому група мародерів в місті почала переслідувати Ріттенхауса. Підліток вистрілив в одного з них, Джозефа Розенбаума, убивши. Пізніше Ріттенхаус, бігаючи по вулиці, впав, і на нього накинулася група людей. Підліток знову використав зброю, убивши нападника Ентоні Губера, який хотів його побити скейтбордом. Також хлопець поранив Гейджа Гросскройца, який націлив на нього пістолет. Про це пише Rzeczpospolita.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Родина розповіла про смерть ще одного темношкірого через поліцію

Кайла звинувачували у вбивствах, замаху на вбивство, і створенні небезпеки для людей. Захисники підлітка стверджували, що це була самооборона. Після року суду та кількох днів обговорення, журі присяжних визнало Кайла невинуватим за всіма пунктами обвинувачення. У багатьох американських містах відбулися протести проти рішення суду. Хлопця звинувачували в расизмі.

Тепер Ріттенхаус в інтерв’ю Fox News сказав, що його справа стосується права на самооборону, а не расизму. Він підкреслив, що підтримує Black Lives Matter – рух боротьби чорношкірих проти насильства поліції і расизму. Сам Ріттенхаус, і люди, яких він застрелив, усі білі.

“Я згоден з рухом BLM. Згоден, що кожен має право на протест. Але не згоден, що люди мають право на підпали. Не поважаю тих, хто спалює американські міста, намагаючись поширити ідеї. Вважаю, можна чинити інакше. Люди, які стоять за підпалами і мародерством в Кеноші, лише скористалися рухом BLM”, – сказав він.

Під час торішньої передвиборчої кампанії в США Джо Байден, який тоді був кандидатом у президенти, опублікував у Twitter відео, в якому без жодних доказів Ріттенхауса пов’язували з расистами.

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО