Відкопали поховання дівчини у королівському одязі

Останні новини
Відкопали поховання дівчини у королівському одязі
У Казахстані відкопали поховання дівчини. Фото: “Археологія, етнографія та антропологія Євразії”

У Казахстані розкопали поховання дівчини в одязі правителя.

Її поховали в V-VI ст. З могили вкрали череп, йдеться у дослідженні опублікованому в журналі Археологія, етнографія та антропологія Євразії.

Похована належала до кочової еліти. Її поховали під курганоподібним насипом зі шматків вапняку і кременю діаметром близько 6 м.

Під курганом виявили людські кістки, пряслице та золоту обкладку дерев’яної поясної пряжки. Дівчину поховали головою на північ. Біля її голови археологи знайшли залишки головного убору, який складався із 40 дрібних бляшок і золотої сережки. Дрібні бляшки ймовірно спершу нашили на тонку тканину в шаховому порядку.

В області ніг археологи знайшли залишки шкіряного взуття та золотих прикрас. Знайшли також половинку бронзового дзеркала, розсип намистин, пряслице і наконечник дротика.

Грабіжникам для чогось був потрібен саме череп дівчини. Коштовні прикраси не забрали.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розкопали поховання чоловіка та жінки в обіймах

Вчені кажуть, що знахідку можна віднести до гунського часу. У могилі не було заупокійної їжі поряд закопали керамічний посуд.

Археологи знайшли вкритий золотом короткий меч і кам’яний жертовник у сарматському могильнику Жагабулак у Казахстані. Знахідки датували VI-V ст. до н. е. Збережена частина меча завдовжки приблизно 40 см.

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО