Вчені порівняли ефективність Covid-вакцин Pfizer, Moderna та Johnson

Останні новини

У США порівняли ефективність Covid-вакцин Pfizer, Moderna та Johnson & Johnson, які стали гірше захищати від коронавірусу, якщо порівнювати із початком року.

Американські дослідники проаналізували дані 780 тис. вакцинованих, пише Science.

“Показники ефективності знизилися через агресивніший штам Delta. Загалом це стосується запобігання зараженню, але у боротьбі з летальними випадками препарати працюють відмінно”, – йдеться у повідомленні.

У березні вакцина Pfizer/BioNTech запобігала зараженню Covid-19 із ефективністю 86,9%. У вересні – з ефективністю 43,3%. Кращі результати у Moderna: її ефективність знизилася з 89,2% у березні до 58% у вересні. Найгірша ситуація у Johnson & Johnson – 86,4% у березні проти 13,1% у вересні.

Автор: science.org
 
Порівняли ефективність вакцин Pfizer, Moderna та Johnson
Порівняли ефективність вакцин Pfizer, Moderna та Johnson

Щодо запобігання смертельних випадків ситуація дещо краща. Із липня по жовтень Pfizer показала ефективність у 84,3%. У людей від 65 років- 70%. Moderna – 81,5%, а у людей віком від 65 років – 75,5%. Johnson & Johnson – 73% та 52,2% у людей старше 65 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Антибіотики можуть ускладнити лікування коронавірусу – МОЗ

З початку вакцинальної кампанії в Україні щеплюють декількома вакцинами: CoronaVac, Comirnaty від Pfizer, AstraZeneca та Moderna. Вони мають різний спосіб дії. Але жодна із них не може заразити людину Covid-19, оскільки у її складі немає живого вірусу. Водночас препарати стимулюють вироблення імунітету.

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО