В Україні затримали учасників міжнародного хакерського угруповання

Останні новини

В Україні затримали учасників міжнародного хакерського угруповання Phoenix, які спеціалізувалися на дистанційному зламуванні мобільних пристроїв та незаконному збиранні персональних даних.

До складу угруповання входили п’ятеро мешканців Києва та Харкова. Усі мали вищу технічну освіту, повідомляє пресслужба СБУ.

“У своїй діяльності зловмисники використовували спеціально розроблене програмне забезпечення і технічні засоби. Для доступу до облікових записів користувачів мобільних пристроїв хакери використовували фішингові ресурси – копії сайтів відомих виробників мобільних пристроїв Apple, Samsung тощо”, – йдеться у повідомленні.

Користувач мобільного пристрою, завантажуючи застосунок чи програму на такому сайті, надавав зловмисникам пароль до свого облікового запису. Шахраї копіювали інформацію, що зберігалася на зламаному телефоні. Вона дозволяла знімати кошти з рахунків громадян та за $200 продавати третім особам інформацію про їхнє приватне життя.

Зловмисники понад два роки займалися розблокуванням викрадених та загублених айфонів, які перепродавали через мережу підконтрольних магазинів у столиці та Харкові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виплата за Covid-вакцинацію: Приватбанк попередив про нове шахрайство

СБУ викрила міжнародну хакерську групу
Фото: ssu.gov.ua

У ході обшуків підпільних технічних центрів, що функціонували під виглядом магазинів з продажу телефонів, а також фактичного мешкання зловмисників правоохоронці вилучили:

– комп’ютерну техніку та мобільні телефони із доказами злочинної діяльності;

– програмне забезпечення і технічні засоби для несанкціонованого втручання в облікові записи;

– викрадені мобільні телефони, які під виглядом нових готували до збуту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В’язні з СІЗО ошукали людей на 18 млн грн

У Вінниці засуджений організував схему заволодіння грошима з банківських рахунків громадян. До злочинного угруповання входили айтішники на волі. Правопорушники зламували акаунти популярних торговельних онлайн ресурсів, створювали фішингові сайти, де покупці залишали замовлення. Надалі телефонували до покупців і представлялись співробітниками інтернет-платформи та пропонували заповнити електронну форму для відправлення товару.

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО