У САП пообіцяли, що перевірять, чи покриває НАБУ Кузьмінську

У САП пообіцяли, що перевірять, чи покриває НАБУ Кузьмінську Черкаси

Ми розповідали, що сьогодні під САП ГПУ пройшла акція протесту щодо злочинної бездіяльності детективів НАБУ. Привід для громадського невдоволення очевидний –  до сих пір Світлані Кузьмінській та іншим, причетним до розкрадання «Черкасиобленерго» ділкам, не оголосили навіть підозру. Далі – про результати акції.

Спочатку до обуреного люду ніхто з прокурорів не вийшов. Близько години активісти раз за разом зачитували в гучномовець колективне звернення та просили високопосадовців відреагувати – та дарма. Лише після того, як організаторам акції далеко не з першого разу вдалося потрапити до приміщення відомства, розмова з представником САП нарешті відбулась.

Спілкувався з активістами прокурор Роман Кимлик. Вислухавши причини невдоволення громадян, він повідомив, що розслідування щодо розкрадання «Черкасиобленерго» ще триває. Мовляв, наразі детективи НАБУ проводять слідчі дії, а прокурори САП здійснюють процесуальний нагляд за ходом слідства. Климик також додав, що зараз розслідування знаходиться на стадії збирання доказів, і як тільки вона завершиться – справу передадуть до суду. В якості підтвердження своїх слів прокурор розповів, що нещодавно завершилось досудове слідство по аналогічному епізоду, тільки в Запоріжжі, і матеріали справи вже передано до суду. Що стосується заангажованості детективів НАБУ в розслідуванні справи Кузьмінської, то Климик пообіцяв це також перевірити.

Правду сказав прокурор Кимлик чи лише хотів своїми обіцянками знизити градус напруги в суспільстві – дізнаємося вже зовсім скоро. У будь-якому випадку, активісти будуть тримати ситуацію під громадським контролем.

Нагадаємо,  Національним антикорупційним бюро України розслідуються злочини щодо незаконної розтрати коштів ПАТ «Черкасиобленерго». Слідством було встановлено, що колишня керманичка підприємства Світлана Кузьмінська протягом 2015 року уклала ряд договорів, за якими змінювався порядок здійснення розрахунків на оптовому ринку електроенергії. Як наслідок – «Черкасиобленерго» втратило мільярди гривень.

Сьогодні в провадженні Придніпровського районного суду міста Черкаси та Комінтернівського районного суду міста Харкова перебувають справи за обвинуваченням  Кузьмінської у незаконному відчуженні належних ПАТ «Черкасиобленерго» Корсунь-Шевченківської та Стеблівської гідроелектростанцій та розтраті коштів ПАТ «Черкасиобленерго» шляхом укладення договору поворотної фінансової допомоги з АТ «Харківобленерго». Однак, до сьогодні вироку немає, розгляд справ затягують. А тим часом Кузьмінська будь-якими методами намагається повернути колишню посаду, щоб остаточно знищити підприємство.

Детальніше про Світлану Кузьмінську — у нашому відеосюжеті.    
Про саму схему пограбування ПАТ “Черкасиобленерго” читайте також у наших попередніх матеріалах.

Далі буде…

Оцініть автора
VIP ЗЛО