У команді президента Болгарії кажуть, що слова про “російський Крим” не так зрозуміли

Останні новини
У команді президента Болгарії кажуть, що слова про "російський Крим" не так зрозуміли
Президента Болгарії Румена Радєва переобрали на другий термін / Getty Images

Окупований Крим є українською територією, але на сьогодні де-факто контролюється Росією.

Так болгарське видання Actualno з посиланням на прес-службу президента країни Румена Радєва пояснила його заяви щодо Криму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У США відреагували на слова президента Болгарії про Крим

У команді Радєва дали зрозуміти, що слова президента про “російський Крим” не так зрозуміли. У роз’ясненні йдеться, що президент не раз заявляв, що анексія Криму є порушенням міжнародного права, і це чітка позиція Софії у всіх міжнародних організаціях.

“З юридичної точки зору, Крим належить Україні, і наша країна неодноразово заявляла про підтримку її суверенітету і територіальної цілісності. Водночас, як зазначив під час передвиборних дебатів президент Радєв, “в даний час” Крим перебуває під контролем Росії, і більш ніж ясно, що ця проблема не може бути вирішена силою”, – йдеться в заяві від імені президента.

Також у команді Радєва пишуть, що на дебатах підкреслювалася заклопотаність щодо цієї ситуації, яка призводить до напруженості в Чорноморському регіоні, що має пряме відношення до безпеки Болгарії та її союзників.

Президент Радєв заявив на дебатах перед другим туром президентських виборів, що Крим російський, а санкції ЄС проти Росії неефективні. Це він сказав 17 листопада. Радаєва болгари переобрали на другий термін.

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО