Токаєв заявив про придушення протестів у Казахстані

Останні новини
Токаєв заявив про придушення протестів у Казахстані
Президент каже, що силовики шукають причетних до заворушень. Фото: Reuters

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив про відновлення ладу в державі.

Про це він заявив під час сесії ради колективної безпеки ОДКБ, передає Інтерфакс.

“Лад у Казахстані відновили, загрозам для безпеки країни запобігли, у рамках антитерористичної операції триває робота з виявлення осіб, які брали участь у злочинах”, – сказав Токаєв.

Додав, що до поліції доправили приблизно 8 тис. осіб. Правоохоронці перевіряють їхню причетність до вбивств і мародерства. Вилучили 116 одиниць зброї.

“Операція триває, коригують плани з виявлення бойовиків, які ховаються і застосовують нову тактику маскування – перевдягаються в цивільний одяг, голять бороди тощо. Потрібна велика напружена робота, необхідно залучити ветеранів правоохоронних органів та армії”, – заявив Токаєв.

Президент каже, що протести координували з одного центру.

“Ідеться про спробу державного перевороту. Тепер уже очевидно, що всі ці бойові дії координували з одного центру, ретельно спланована операція набула вирішальної фази. Про це свідчать синхронні напади на будівлі регіональної влади, правоохоронних органів, слідчі ізолятори, стратегічні об’єкти, банки, телевежу й телеканали. Захоплювали аеропорти, перекривали автомобільні шляхи й залізницю, блокували роботу швидкої допомоги й пожежників”, – заявив Токаєв.

Він додав, що влада нібито почула протестувальників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Понад 75 літаків цілодобово перекидають російських військових у Казахстан

“Під ширмою стихійних протестів розгорнулася хвиля масових заворушень. Як за командою проявилися релігійні радикали, кримінальні елементи, запеклі бандити, мародери й дрібні хулігани. Соціально-економічні й суспільно-політичні вимоги відійшли на другий і третій план, про них забули”, – заявив Токаєв.

Додав, що “миротворчі завдання” виконують 2030 військових ОДКБ і 250 одиниць бойової техніки.

Президент Казахстану Токаєв звернувся до глав держав ОДКБ по допомогу. Рада ОДКБ ухвалила рішення відправити миротворців до Казахстану.

Участь у місії ОДКБ підтвердили Вірменія, Білорусь, Киргизстан і Таджикистан.

У четвер, 6 січня, усі фінустанови Казахстану тимчасово припинили діяльність на тлі масових протестів. За даними поліції, вранці мітингувальники намагалися штурмувати будівлю відомства.

У Казахстані запровадили “критично червоний” рівень терористичної небезпеки.

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО