Токаєв заявив про 20 тисяч терористів, які не спілкуються казахською

Останні новини
Токаєв заявив про 20 тисяч терористів, які не спілкуються казахською
В Казахстані продовжується революція. Фото: Хабар 24

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив, що влада не вестиме переговорів з демонстрантами зі зброєю.

“Вони били та вбивали поліцейських та молодих солдатів, підпалювали адміністративні будівлі, грабували приватні будинки та магазини, вбивали звичайних громадян, ґвалтували молодих жінок. На мою думку – жодних переговорів з терористами, ми повинні їх вбивати”, – він повідомив у Twitter.

Токаєв стверджує, що на Алмати було щонайменше шість хвиль атак. Учасників було 20 тисяч. Багато хто з них говорив не казахською мовою.

“Казахстан зіткнувся з добре підготовленими та скоординованими виконавцями та терористичними групами, що пройшли підготовку за межами країни”, переконаний Токаєв.

Миротворчі сили Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) пробудуть у країні, доки в країні не стабілізується ситуація, він написав.

За новими даними МВС Казахстану, по всій країні було затримано 3811 людей. При цьому 26 протестувальників було вбито та 26 – поранено.

Тим часом у місті Алмати не працює громадський транспорт, у магазинах не вистачає хліба, мародери грабують супермаркети, повідомляють місцеві журналісти.

У місті закриті дороги, що ведуть до площі Республіки, поряд стоїть машина зі слідами від куль, а всередині тіло людини. Деякі торгові центри під військовим наглядом.

“Біля торговельного будинку перебувають волонтери, які намагаються запобігти мародерству. Вони тримають в руках палиці і постійно попереджають людей, які крадуть їжу в супермаркеті, що ними є чужа власність. Але їх ніхто не слухає.

Журналісти повідомляють про великі черги на заправках та біля банкоматів, а також про те, що у магазинах не вистачає хліба. Деякі городяни кажуть, що у них закінчилася готівка і, якщо за кілька днів ситуація не зміниться, люди почнуть голодувати. Також величезні черги на вокзалах, громадський транспорт не ходить.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Казахстані протестувальники висунули нові вимоги

Внаслідок численних погромів, стрілянини, підпалів та мародерства вулиці міста перетворилися на хаос. В Алмати вже кілька днів діє режим надзвичайного стану, встановили комендантську годину. Люди відзначають, що місто схоже на покинуту місцевість із фільмів жахів.

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО