Тетяна Соколишина – маріонетка черкаських політичних аутсайдерів?

Тетяна Соколишина – маріонетка Черкаси

Нам стало відомо, що 27 січня член Черкаської міської виборчої комісії Тетяна Соколишина без жодних відповідних повноважень підписала дві сумнівні постанови, які спрямовані на протидію законним рішенням судів та дестабілізацію роботи міської ради.  Підписала вона постанови №59 та №60 нібито на зборах комісії, які сама ж (знову таки незаконно) скликала. Втім кого і де вона збирала – досі не відомо, тож у те, що вони взагалі відбулись – віриться мало.

Але про це пізніше, спочатку розповімо про зміст цих так званих документів.

Так, постановою №59 Соколишина скасувала постанову Черкаської виборчої комісії від 25.11.2019 року в частині припинення ініціативи щодо відкликання депутата Черкаської міської ради Тетяни Чорнобіль. І це не дивлячись на те, що ЧМВК підписала відповідну постанову, керуючись рішенням Черкаського окружного адміністративного та Шостого апеляційного адміністративного судів. Очевидно, Тетяна Чорнобіль, яка не грає за брудними політичними правилами, стала заважати Партії вільних демократів, і вони вирішили таким чином її позбутися.

Не менш абсурдною є й постанова №60, яку підписала Соколишина на цих сумнівних зборах. Цим документом вона розірвала всі (!) договори, укладені Черкаською міською виборчою комісією. А також уповноважила сама себе (вже смішно) укласти договір про безоплатну правничу допомогу з адвокатом Максимом Кириченко, який вже встиг здобути собі скандальну репутацію в ЗМІ. «Самозванець», «недодепутат», «пішак Згіблова та Радуцького» – так його називають представники черкаської громади та активісти.

Та це ще не все. У постанові №60 йдеться, що відтепер голові комісії, його заступнику та секретарю заборонено одноосібно укладати та розривати будь-які договори від імені комісії, а також скасовувати або видавати довіреності на представництво інтересів комісії. Натомість Тетяну Соколишину, її подругу Ірину Лапську та Максима Кириченка уповноважено представляти інтереси ЧМВК в органах судової влади, органах державної влади та місцевого самоврядування.

Аби якомога скоріше порадувати своїх політичних подільників того ж самого дня Соколишина направила відповідне повідомлення до Черкаської міської ради і зачитав його на сесії ніхто інший, як сам Згіблов – скандальний опозиціонер та фігурант низки корупційних скандалів. Тож, сумнівів, хто саме стоїть за маніпуляціями та спробами дестабілізувати роботу Черкаської міської ради, вже не залишилось.

Та, на щастя, нікчемна спроба Партії вільних демократів взяти реванш в черговий раз провалилась. Адже так звані збори ЧМВК, які скликала Соколишина, були проведені незаконно і з порушеннями усіх можливих процедур.

Як визначено ч. 1 ст. 36 ЗУ Виборчого кодексу України, засідання комісії має скликатися головою виборчої комісії, у разі його відсутності – заступником голови, а в разі відсутності голови та його заступника – секретарем комісії. Утім ні голова комісії, ні його заступник, ні секретар про ці так звані збори навіть не знали.

Крім цього, відповідно до закону збори виборчої комісії скликаються на письмову вимогу не менш як третини складу комісії. Жодної письмової вимоги від членів комісії про скликання засідання Черкаської міської виборчої комісії ні голова, ні його заступник не отримували. Виявилося також, що більшість членів комісії про ці збори не знали. Тож не виключено, що на них були присутні лише Соколишина, Лапська та Кириченко.

Підписувати постанови Черкаської виборчої комісії Соколишина також не мала права, тож говорити про те, що ці документи мають хоч якусь юридичну силу – навіть смішно. Зате їх зміст красномовно демонструє приналежність Соколишиної до одіозної купки корупціонерів, які ніяк не покинуть спроб захопити владу в місті, щоб, прикриваючись своїми депутатськими мандатами, здійснювати незаконні оборудки в регіоні.

Цікаво, а Тетяну Соколишину хоч трохи хвилює той факт, що така поведінка дискредитує її в очах виборців? Чи бути політичною маріонеткою – настільки прибуткова справа, що можна наплювати на свій політичний імідж?

Ми обов’язково будемо слідкувати за тим, чим закінчиться ця історія. Тож далі буде.

Обговорюємо тему тут.

Оцініть автора
VIP ЗЛО