Татари спалили Москву: цей день в історії

Останні новини
Татари спалили Москву: цей день в історії
Війська кримського хана Девлет Герая спалили Москву 1571-го. Ілюстрація: islam.in.ua

Війська кримського хана Девлет Герая 3 червня 1571-го захопили Москву і спалили її до тла. Загинуло близько 80 тис. людей. Понад 60 тис. забрали в полон.

Весною 1571-го збірне військо з кримських татарів і ногайців чисельністю понад 40 тис. вояків на чолі з Девлет Гереєм підійшло до Москви. Таким чином вирішили змусити відновити виплату данини. Дізнавшись про наближення татар, цар Іван IV Грозний втік до Ростова – тепер місто Ярославської області в Росії.

Основні сили Московії брали участь в Лівонській війні і південні підходи до столиці охороняло лише шість тисяч воїнів. Татари обійшли їх та підпалили місто відразу в 30 місцях. Тривала посуха, і гасити полум’я було нічим. Сильний вітер поширив пожежу на все місто – за три години воно вигоріло практично повністю. Тіла загиблих скидали в річку Москву, загативши її на все літо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ханський палац збудували на місці битви двох змій

Вижили переважно бояри та наближені до митрополита Кирила служителі церкви. Вони встигли сховатися за мурами Кремля.

Наступного дня Девлет Герай з награбованим і полоненими залишив Москву. По дорозі розорив Підмосков’я і Рязанщину.

Під горою Батіг біля сучасного села Четвертинівка Гайсинського району на Вінниччині 1 червня 1652-го почався бій союзної армії Війська Запорозького і Кримського Ханства проти війська Речі Посполитої. Битва завершилася перемогою союзників.

Хмельницький викупив у татар вцілілих полонених і наказав їх стратити, пояснюючи вчинок помстою за Берестечко. У наступні два дні було розстріляно або обезголовлено близько 3 500 полонених

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО