Судова реформа запрацює за кілька місяців – “слуга”

Останні новини
Судова реформа запрацює за кілька місяців - "слуга"
Фото: pixabay.com

Мета судової реформи – відновлення довіри громадян до судів.

Про це сказав народний депутат від “Слуги народу”, представник президента у Конституційному суді Федір Веніславський в ефірі одного з телеканалів, повідомляє “Укрінформ”

В липні Верховна Рада ухвалила закон “Про Вищу раду правосуддя” і внесла зміни до закону “Про судоустрій та статус суддів”. Йдеться про новий механізм формування ВРП і добору кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів, нагадав нардеп.

“У першому і в другому випадку діє правило, за якого міжнародні експерти фактично можуть мати вирішальне право, аби не допустити одіозних, несумлінних кандидатів на ці посади”, – сказав Веніславський.

Вже сформували Етичну раду, яка займатиметься відбором кандидатів до ВРП, а також конкурсну комісію, яка підбиратиме ВККС.

“Тепер необхідно, аби протягом кількох місяців було відновлено процес відбору та отримано рекомендації Етичної ради щодо складу Вищої ради правосуддя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Донька претендента на суддю КС від Зеленського живе у Москві і хизується тортами в стилі СРСР

А потім ВРП на підставі рекомендацій конкурсної комісії сформує Вищу кваліфікаційну комісію суддів. Я прогнозую, що протягом кількох місяців відбудеться і перша, і друга подія”, розповів депутат.

Після цього ВККС розпочне заповнення вакантних посад у судах.

“Ми заповнимо вакансії, а діяльність оновленої Вищої ради правосуддя дозволить швидко та ефективно притягувати до відповідальності одіозних суддів, які виносять неправосудні, кон’юнктурні, неправомірні рішення”, – розповів нардеп.

9 листопада президент Володимир Зеленський заявив, що Етичну раду сформували, а судова реформа розпочалася.

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО