США вимагають від Росії пояснень щодо перекидання військ до українського кордону

Останні новини
США вимагають від Росії пояснень щодо перекидання військ до українського кордону
У Держдепі вимагають від Росії припинити ескалацію. Фото: Reuters

У Вашингтоні чекають від Росії пояснень щодо нових військових навчань біля кордонів України.

Про це сказав речник Держдепу Нед Прайс під час брифінгу.

“Ми вважаємо, що в цьому випадку деескалація передбачала б повернення російських військовослужбовців до казарм, роз’яснення щодо цих маневрів або їх припинення, а також повернення важких озброєнь до місць їхнього звичайного зберігання”, – сказав він.

У Міністерстві оборони пояснили перекидання військової техніки та солдатів до кордону з Україною проведенням там військових навчань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У США назвали нову дату ймовірного вторгнення Путіна в Україну – NYT

Заступниця державного секретаря США Вікторія Нуланд казала, що Росія приготувала плани саботажу та внутрішньої дестабілізації щодо України.

Уздовж кордону з Україною на кінець листопада 2021 року Росія зосередила майже 92 тис. військових і значну кількість техніки у своїх західних областях та окупованому Криму. Українська й американська розвідки попереджають, що Кремль може готувати повномасштабне вторгнення.

Керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов вважає, що воно може розпочатися в січні-лютому 2022-го. Офіційно Москва це заперечила. Проте висловлювання деяких кремлівських посадовців свідчать про протилежне.

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО