Справа по Іловайську зрушила з мертвої точки?

Справа по Іловайську Київ

З Офісу Президента були вилучені шифротелеграми, що стосуються Іловайських подій. Чи означає це, що справа невдовзі все ж потрапить до суду?

Зі звільненням очільника військової прокуратури Анатолія Матіоса справа по Іловайську нарешті зрушила з місця. Адже з моменту Іловайських подій пройшло понад п’ять років. Ще у 2016 році Матіос обіцяв передати справу до суду. Але щоразу знаходились якісь “перешкоди”.

А от колишній начальник Генерального Штабу ЗСУ Віктор Муженко неодноразово наголошував на неможливості притягнути винних до відповідальності: ніби в усьому винен лише Генштаб Російської Федерації, а посадити їх неможливо. Та Муженко при цьому забув, що саме він надав російським генералам маршрут та час виходу українського угрупування в Іловайську, в результаті чого – лише за офіційними даними загинуло 366 українських воїнів.

Тож чи вдасться новому військовому прокурору Віктору Чумаку довести справу по Іловайську до суду? Та чи будуть притягнуті до відповідальності ті, хто гальмував розслідування, ті українські військові керівники, які допустили Іловайську трагедію, ті, хто наживався роками на війні?

Оцініть автора
VIP ЗЛО