Сьогодні церква вшановує святого, який зцілював людей молитвами

Останні новини

За церковним календарем 15 листопада вшановують преподобного Маркіана Кірського. Християнський святий, сирійський пустельник, сподвижник, який жив в IV столітті.

Він народився в аристократичній сім’ї, тому жив у багатстві. Досягнувши 17 років він почав замислюватися над сенсом буття, а згодом покинув батьківський дім і подався в пустелю.

Маркіан у пустелі жив сам у невпинних молитвах і суворому пості. Збудувавши собі малу келію, він зачинився в ній і ніколи не запалював свічки. Коли ночами звершував молитовне правило по Псалтирі, то Господь висвітлював келію Божественним Світлом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іменини 15 листопада відзначає власник сильного імені

Через деякий час преподобний прийняв двох учнів, що оселилися поруч із ним, але, як і раніше, перебував у затворі. Антіохійський Патріарх Флавіан та інші єпископи просили преподобного, для користі християн, залишити своє суворе усамітнення, але преподобний не погодився. Преподобний отримав дар від Господа – зцілював своїми молитвами тих, хто вже не сподівався одужати.

Перед смертю преподобний Маркіан заповідав своєму учневі Євсевію поховати його таємно, далеко від келії, щоб уникнути посмертної слави і не допустити суперечок між охочими мати його останки у прилеглих храмах. Преподобний Маркіан помер 388 році.

Автор: tatmitropolia.ru
 
Маркіян жив сам у пустелі
Маркіян жив сам у пустелі

15 листопада у народі святкують Житницю. У цей день прибирали погреб і готували горіхи та інші припаси на зиму. Крім цього, сьогодні мололи зерно, льон, пшеницю. Комору з зерном окропляли святою водою, щоб захистити урожай.

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО