Путін навмисно блокує українські порти, щоб спровокувати голод у світі – голова Єврокомісії

Останні новини
Путін навмисно блокує українські порти, щоб спровокувати голод у світі - голова Єврокомісії
Володимир Путін хоче спровокувати голод у світі. Фото: kremlin.ru

Президент України Володимир Путін навмисно блокує експорт українського зерна.

Він хоче спровокувати голод у світі. Про це заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час форуму GLOBSEC-2022 у Братиславі та опублікувала свій виступ у Twitter.

За її словами, Брюссель робить все можливе, щоб допомогти розблокувати українські порти для експорту зерна і доправити його на зовнішні ринки.

“Путін блокує експорт зерна через Чорне море. Жахливо бачити, що Путін навмисно блокує поставки зерна для світу. 50 відсотків Всесвітньої продовольчої програми припадає на українське зерно. Нам це зерно дуже необхідне”, – зазначила вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Макрон сказав Путіну розблокувати експорт українського зерна

Фон дер Ляєн впевнена, що російський президент не відчуває відповідальності за те, що провокує голод у світі. Він абсолютно свідомо наказує бомбардувати українські зерносховища.

Вона підкреслила, що наразі в Україні заблоковано близько 20 млн т зерна. Для того, аби його постачати суходолом, у ЄС створили спеціальні коридори. Завдання є дуже складним, але його виконати необхідно.

“Близько двох третин території України становить чорнозем – один із найродючіших ґрунтів у світі. Це є символом українського прапора, що символізує жовте поле пшениці під блакитним небом”, – пояснила голова Єврокомісії.

Через те, що Росія блокує українські порти, у світі збільшиться кількість людей, які голодують. За словами заступника продовольчої та сільськогосподарської організації ООН Мауріціо Мартіни, їх буде 218 млн.

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО