Птах пролетів без посадки рекордну відстань – понад 13 тис км

Останні новини
Птах пролетів без посадки рекордну відстань - понад 13 тис км
Малий веретенник пролетів без посадки понад 13 тис. км / GEOFF WHITE

Птах, який за аеродинамічною формою порівнюють з реактивним винищувачем, побив свій власний світовий рекорд безпосадкового перельоту, пролетівши 13049 км.

Грицик малий із крихітним супутниковим трекером на сонячній енергії на лапці покинув Аляску 17 вересня і пролетів 239 годин у подорожі, прибувши до Австралії 27 вересня. Про це пише Daily Mail.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У зоопарку ізолювали папуг, бо вони лаялися на відвідувачів

Самець, відомий як 4BBRW, летів на літню стоянку у Новій Зеландії, але вітер над Тихим океаном змусив його зробити гак. Птах покинув Австралію і перелетів через Тасманове море.

Самці грицика малого важать до 400 г і перед тривалими польотами наїдаються молюсками, хробаками ы комахами, часто збільшуючись у розмірах удвічі. Вони можуть зменшити свої внутрішні органи, щоб полегшити навантаження. Деякі експерти порівнюють їх ыз реактивним винищувачем через їх довгі загострені крила і гладку форму.

Грицики малі розмножуються на Алясці, але проводять літо в Австралії та Новій Зеландії, здійснюючи подорож туди і назад щороку з приблизно 22 років життя.

Перед польотом їх жирові запаси зазвичай становлять понад половину маси тіла. Мають довжину тіла – 37-41 см, та масу від 250 до 400 г.

Минулого року цей вид птахів побив попередній 13-річний рекорд, встановлений самкою того ж виду. Тоді птах пролетів без зупинок понад 12000 км з Аляски до Нової Зеландії.

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО