Протестувальників в Алмати розстрілювали люди, які говорили російською, – правозахисник

Останні новини
Протестувальників в Алмати розстрілювали люди, які говорили російською, - правозахисник
Солдати були всі без розпізнавальних знаків, у чорній з ніг до голови формі. Фото: Reuters

Підрозділи без розпізнавальних знаків вели інтенсивну стрілянину по беззбройних людям на площі в Алмати. Вони говорили російською.

Про це розповів “Сибирь. Реалии” правозахисник та неформальний лідер протестувальників Мейрхан Абдуманапов.

Він розповів, що вдень 6 січня все було спокійно. Та протестувальникам надходили повідомлення про те, що до міста прибули російські війська та частини ОДКБ, які застосовуватимуть силу. За словами Абдуманапова, тільки йому телефонували 5 людей, які говорили, що ввечері чи вночі у протестувальників стрілятимуть на поразку.

“Як стемніло на площі справді з’явилися бронетранспортери з кулеметами. Стріляти вони почали на поразку без попередження. Люди кинулися врозтіч, я побачив, що дехто впав. Я сам бачив на власні очі сім людей. Когось поранило в руку, когось у голову. Двоє дівчат зовсім молодих і один хлопець, вони не подавали ознак життя. Ще один літній, важкий, живий, я спробував його підняти, але не міг”, – розповів правозахисник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Чоловік приніс ящик молока і шість пачок каші. Більше нічого в магазині не лишилося” – очевидиця з Казахстана

Протестувальники змушені були покинути площу. Та повернулися туди за дві години. По них знову стріляли, через що довелося остаточно відступити.

“Солдати були всі без розпізнавальних знаків, у чорній з ніг до голови формі. Якщо вранці до нас зверталися тільки по-казахськи, і на тому боці були наші, казахи, то через гучномовець ми чули тільки російську мову. Цього разу до нас солдати зверталися лише російською. Ні слова по-казахськи”, – зазначив Абдуманапов.

Російські військові літаки Іл-76 виконають більше 20 рейсів для транспортування техніки та десантників до Казахстану. Загалом до операції ОДКБ залучили понад 75 літаків. Крім того, створена міноборони РФ повітряна група з понад 70 літаків Іл-76 та 5 літаків Ан-124 цілодобово перекидає російських військових до країни з аеродрому “Північний”. До Казахстану перекидають також нові російські БТР-МД “Ракушка”.

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО