Правова вакханалія у Черкасах: політичні аутсайдери рвуться до влади

Правова вакханалія у Черкасах Черкаси

Рік тому Партія вільних демократів вирішила змінити розклад сил у Черкаській міській раді і організувала відкликання п’ятьох народних обранців. Очевидно, що таким шляхом політичні опоненти міського голови Анатолія Бондаренка намагалися отримати більшість в раді.

Однак, так звана «ініціатива» проводилася поспіхом, тож пізніше Центральна виборча комісія встановила численні порушення процедури, не говорячи про геть брудні оборудки, які мають тепер вивчати прокурори і поліцейські.

Чекати поки правоохоронці знайдуть винних у фальсифікаціях, діючі депутати, яких намагалися відкликати, не стали і звернулися до адмінстративного суду. І суд чітко вказав: зобовязати Черкаську міську виборчу комісію Черкаської області прийняти рішення про припинення ініціативи щодо відкликання депутатів.

Здавалося б, можна поставити у цій історії жирну крапку. Та не тут було. Кандидат в депутати від Партії вільних демократів Панасенко подав позов до суду, заявляючи, що ТВК не мала права припиняти ініціативу щодо відкликання депутатів. Аргумент він вирішив використати формальний: в законі не чітко прописано, що ТВК має право скасовувати власні рішення, а також припиняти ініціативу.

Далі – ще цікавіше. З невідомих причин суддя Бабич, що розглядала справу, вирішила не перевіряти законність самої процедури відкликання і керуючись недосконалістю законодавства вирішила, що треба скасувати рішення ТВК щодо припинення ініціативи по відкликанню. Оце так поворот! Таким чином, виник прецедент: тепер ми маємо два рішення суду, які суперечать один одному, але обидва вступили в силу.

На жаль, апеляційний суд нічого не зробив для виправлення цієї нісенітниці. Так, 7 жовтня Шостий апеляційний адміністративний суд залишив в силі рішення судді Бабич Черкаського окружного адміністративного суду щодо скасування постанов Черкаської територіальної виборчої комісії про припинення ініціативи щодо відкликання депутата Чорнобіль.

Але є один важливий момент: суддя Бабич, яку підтримав апеляційний суд, лише скасувала поставнови про припинння ініціативи, а не визнала Панасенка депутатом. Тож нічого катострофічного не відбулося – тепер ТВК має зібратися і ше раз припинити ініативу про відкликаня. Але вже не на підставі тих порушень, які вони самі знайшли, а на підставі рішення суду, який встановив порушення під час проведення процедути відкликання. А поки залишається привітати черкаський бомонд з іще одним квитком у театр абсурду і правової вакханалії. Маємо яскравий приклад, коли права рука не хоче звертати увагу на те, що робить ліва. Наче всі юристи при справах, судді і прокурори також. І лише містянам прикро, що замість плідної роботи над покращенням міста політичні мародери блокують роботу законно обраних органів місцевого самоврядування та виставляють себе на посміховисько.

Оцініть автора
VIP ЗЛО