Понад 75 літаків РФ перекидають у Казахстан сили ОДКБ

Останні новини
Понад 75 літаків РФ перекидають у Казахстан сили ОДКБ
Російські літаки військово-транспортної авіації також задіяні для оперативного перекидання військових контингентів Білорусі, Таджикистану, Киргизії та Вірменії. Фото: Reuters

Для доставки так званих миротворчих сил Організації договору про колективну безпеку до Казахстану на “обмежений період” перекидають понад 70 літаків Іл-76 та п’ять Ан-124.

Російські літаки військово-транспортної авіації також задіяні для оперативного перекидання військових контингентів Білорусі, Таджикистану, Киргизії та Вірменії, повідомили у Міноборони Росії 11 січня.

“Усі військовослужбовці російського контингенту пройшли спеціальну підготовку та мають реальний бойовий досвід” – ідеться в повідомленні.

До складу російських миротворчих сил входять підрозділи 45-ї окремої бригади спецназу ВДВ, 98-ї повітряно-десантної дивізії ВДВ та 31-ї окремої бригади ВДВ. Керувати діями “миротворчих сил” ОДКБ у Казахстані призначили командувача Повітряно-десантними військами генерал-полковника Андрія Сердюкова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майже 10 тис. затриманих у ході зачисток: що відбувається у Казахстані

2 січня в Казахстані спалахнули масові протести через ціну на скраплений газ, який із початку року подорожчав удвічі.

4 січня казахські силовики почали застосовувати проти протестувальників сльозогінний газ і шумові гранати. Унаслідок нічних заворушень у Казахстані постраждали майже 100 працівників органів внутрішніх справ, затримали понад 200 осіб.

На тлі протестів уряд Казахстану пішов у відставку.

У столиці Казахстану Нур-Султані запровадили надзвичайний стан. Найбільший інтернет-провайдер країни Казахтелеком вимкнув інтернет у всій країні. Також в Алмати не працював мобільний зв’язок.

Президент Касим-Жомарт Токаєв очолив Раду Безпеки й заявив, що планує жорстко реагувати на протести в країні.

5 січня на всій території Казахстану запровадили режим надзвичайного стану.

Президент Казахстану Токаєв звернувся до очільників держав ОДКБ по допомогу. Рада ОДКБ ухвалила рішення відправити миротворців до Казахстану.

Участь у місії ОДКБ підтвердили Вірменія, Білорусь, Киргизстан і Таджикистан.

У четвер, 6 січня, усі фінустанови Казахстану тимчасово припинили діяльність на тлі масових протестів. За даними поліції, вранці мітингувальники намагалися штурмувати будівлю відомства.

У Казахстані запровадили “критично червоний” рівень терористичної небезпеки.

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО