Пограбування Черкасиобленерго

Черкаси
Розповідаємо, хто і як пограбував одне з найбільших підприємств в регіоні – «Черкасиобленерго»

Як не намагалися прибічники Порошенка переконати суспільство у його безальтернативності, але він приголомшливо програв, невідомому НЕпорошенко.

Тож настав час для розповідей «як це було», а в головних ролях, звісно, будуть негідники БПП, які розікрали і спаплюжили державне, тобто наше з вами майно у Черкаському регіоні.

Як вже відомо, погані хлопці із оточення Кононенка винайшли собі кокаїнового наркомана Дмитра Крючкова, якого на той час пригодовували брати Суркіси. Цей залежний від грошей і фортуни хлопець дуже приглянувся мародерам, бо не мав запобіжників у голові і готовий був «навісити» на себе будь-які кримінальні справи, аби йому дали долю і можливість нюхати досхочу. А його численні бізнес-структури, нашпиговані найкращими шахраями українського виробництва, на чолі із ПрАТ «ХК Енергомережа», почувши наживу, вже вишукалися у бойовому порядку.  Тож він прийшовся до двору Петра-негідника, і закрутилося. Хто зацікавився подробицями, як Крюков потрапив до кола мародерів України і хто в цьому винен, більш детально можна переглянути у фільмі-розслідуванні «П. дав добро» програми «Схеми: корупція в деталях» (спільний проект Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший» за посиланням: https://www.radiosvoboda.org/a/news-schemes-kononenko/29848318.html).

Але перед тим, як розповісти схеми, треба додати про ще один кримінальний талант Дмитра.  Він міг задурити голову наївним і не дуже дівчатам за 35 років, які вже не мали амбіцій і шукали кращої долі. Дівчат цих він використовував за призначенням і не тільки, але головне прив’язував їх до себе настільки, що ті ладні були йти на все, аби він їх любив і годував.  Таких дівчат було багато, але діамантом у цій колекції була Світлана Кузьмінська, луганчанка, якої нема куди було подітися після початку вторгнення російських військ. Зрозуміло, що панянці і втрачати було нічого, тож вибір пав на неї.

За «дивних» обставин, створених Крюковим і Кононенко, нікому не відома Кузьмінська зненацька очолила Черкасиобленерго: 08.12.2014 року було звільнено керівника ПАТ «Черкасиобленерго» – О. Шевченка. Тимчасово виконуючим обов’язки призначили І. Карпенка, який був директором департаменту ПрАТ «ХК Енергомережа», очільником якої був Д. Крючков. 17.04.2015 року відбулась зміна керівника ПАТ «ЧОЕ» на Кузьмінську С.О. А щоб не було сумнівів у причетності Порошенка, треба нагадати, що за призначення Кузьмінської голосував новий голова НКРЕКП Д. Вовк і новопризначений голова ФДУ  І. Білоус. Тож нова команда порошенківських мародерів почала діяти. 

Гроші списувалися мільярдами і мільйонами. Розпродавалося усе, до чого дотягалися руки шахрайки і її поплічника. Гроші видавалися в борг нікому не відомим фірмам, боргові зобов’язання переписувалися на фірми з оточення Крючкова, а важливі об’єкти, такі як гідроелектростанції, розпродавалися без конкурсів за копійки. Сума збитків держави сягнула за два мільярди, а НАБУ із САПом навіть не намагалися з’ясувати, що коїться з державним майном. Врешті, настав той самий колапс: заробітна плата стала недосяжною мрією робочих, почалися масові вуличні акції протесту, борги перед енергоринком сягнули дев’яти нулів, почалася процедура банкрутства обленерго, і тут з’ясувалося, що борги Черкасиобленерго з великою знижкою скупляли компанії з оточення Д.Крючкова. І саме вони тепер головні кредитори, які претендують на все державне майно. Оцініть красоту гри! Черкасиобленерго йшло в руки самісіньких шахраїв.

Але саме в цей момент на сцені стали з’являтися нові гравці. Занепокоєний акціонер Черкасиобленерго – Григорішин став бити на сполох, бо його 26% акцій стали коштувати суму з одним нулем. Потім почали підкидати проблем інші великі гравці енергетичного ринку, а потім біглий пан Фірташ зрозумів, що мародери дісталися до його Черкаського Азоту, бо борги перейшли до приватних структур. Отже, класичний приклад про угоди з дияволом! Спочатку пан Фірташ був дуже радий, бо напевно Крючков його заспокоював, що вкрадені заборгованості Азоту перед обленерго будуть продані йому з великою знижкою. Але потім борги Азоту лише зросли, а головний кредитор став погрожувати штрафами і пенями, замість дисконтів. Отже, ворогів побільшало, головні мародери отримали свої «відкати», а тому доля злодюжок – Світлани і Дмитра, вже мало кого хвилювала. Тож зненацька прокинулося НАБУ, прокурори і судді, та й почали робити вигляд, що намагаються якось і щось розслідувати і когось «саджати».

Спочатку пан Крюков побіг до Німеччини, але порядні німці швидко його передали Україні за першим запитом. І от з цього моменту починаються дива. Заарештований пан Крючков швиденько виходить на свободу під смішну заставу 7 мільйонів гривень. Потім він дає інтерв’ю відомим журналістам і прямо заявляє, що готовий вивести на чисту воду ряд високопосадовців та назвати імена тих, хто в долі з ним грабував обленерго. Одразу після цього перфомансу Крючкова відпускають з країни до Німеччини, а кримінальні провадження ніяк не закінчуються підозрами. Ну, не вистачає у НАБУ доказів вини! Досі ці справи «під сукном», але час вже близький і Крючкова такі засудять. Напевно, як біглого президента Януковича, бо на той час Крючков придбає собі громадянство кількох інвестиційно привабливих країн. Тож, мародери поки сплять спокійно, бо САП і НАБУ надійно і міцно тримають справи у своїх нетрях і нікому їх не віддадуть, бо казна що почнеться, якщо тягнути за цей злочинний ланцюжок. Далі буде…

Оцініть автора
VIP ЗЛО