Піднялась перша повітряна куля з людьми

Останні новини
Піднялась перша повітряна куля з людьми
Художники створили зображення монгольфєра з описом його технічних параметрів. Гравюра 1786 року.

У небо над Парижем 21 листопада 1783-го піднялась перша повітряна куля з людьми на борту. До цього часу кулі прив’язували ланцюгами до опори на землі.

Фізик Жан Франсуа де Розьє і маркіз Франсуа Лоран д’Арланд здійснили політ над містом на кулі братів Монгольф’є. За 25 хв пролетіли 9 км.
Політ відбувся у присутності великої кількості глядачів. Фізик і маркіз піднялись у повітря на кулі діаметром 15,5 м з території Булонського лісу і успішно приземлились. Отримали спеціальний дозвіл короля. До цього у політ на неприв’язаній кулі рекомендували відправляти лише ув’язнених а не вельмож.

До цього у вересні в присутності французького короля Людовика XVI брати Монгольф’є здійснили запуск повітряної кулі з тваринами в корзиі. Куля пролетіла 2 км. Кулі почали називати “монгольф’єри” – лляні мішки, покриті шаром паперу і наповнені гарячим димом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вівця, півень і качка здійснили перший політ монгольф’єра 231 рік тому

Через недоліки монгольф’єри згодом поступилися місцем шарльєрам – аеростатам, наповнюваним воднем. Однак у другій половині XX століття завдяки розробці нових вогнетривких матеріалів і балонних газових горілок, монгольф’єри знову стали популярні.

24 вересня 1784-го в Ліоні в повітря піднялась перша жінка – пані Тібль у присутності шведського короля Густава III досягла висоти 2700 м. і протрималась у повітрі 142 хв.

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО