Отруйний кисень: хворі на коронавірус піддаються новим небезпекам

Новини регіонів

Протягом тривалого часу ми “били тревогу” до всіх чиновників з приводу незаконного постачання підприємством ТОВ Фірма “Кріогенсервіс” технічного кисню замість медичного в усі лікарні України.

Нарешті, увагу на цю проблему звернули й інші журналісти, а саме – програми “Гроші”. То ж сподіваємось, що проблема постачання “кріогенівського” отруйного кисню отримає більший розголос.

Журналісти проаналізували стан лікарень в Одесі, де монопольне право на кисень і поставку має фірма “Кріогенсервіс”. За минулий місяць вона закупила у фірми ТОВ “Кріопром” 176 тонн технічного кисню і 72 тонни на припортовому заводі. За словами експерта в кисневій сфері та власника “Кріопрому” Ігоря Кириченка, це все “Кріогенсервіс” “впарив” Міністерству як медичний кисень.

Але ми вирішили заглянути глибше, та виявили, що за п’ять місяців “Кріогенсервіс” закупив у різних постачальників майже 1166 тонн медичного кисню, в той час, як продали вони майже 1308 тонн. Тобто підприємство продало на 142 тонни більше, ніж закупило.

Як заявив головний інженер ТОВ “Кисень-сервіс” Вадим Чижиченко, в умовах пандемії коронавірусу, коли хворих людей з кожним днем все більшає, таку кількість медичного кисню просто фізично неможливо випустити. Тому нишком використовується кисень технічний.

За інсайдерською інформацією стало відомо, що насправді “Кріогенсервіс” знаходиться у змові з АО “Полтавський Завод медичного скла”. Враховуючи репутацію “Кріогенсервісу”, та незважаючи на те, що всі виробники медичного кисню відмовились працювати з підприємництвом, мати партнерські відносини погодився тільки цей завод. Напевно, “кріогенівці” запропонували гарні умови співробітництва, якщо ті на свій страх та ризик погодились.

Від початку пандемії COVID-19, АО “Полтавський завод медичного скла”, розуміючи, що не здатний виробляти таку велику кількість медичного кисню, зробив “хід конем”, надаючи “Кріогену” тільки документацію, про те, що товар був поставлений та пройшов по рахунках, але, насправді, в реалізацію так і не вступив.

Замість того, під цією документацією, “Кріогенсервіс” постачає технічний кисень, з яким не потрібно метушні. Адже, постачати медичний кисень з такою швидкістю, з якою це роблять в “Кріогенсервісі” – неможливо. Окрім того, щоб забезпечити поставку кисню на базу, підприємництво має переробити його в газоподібний, та тільки потім поставити на місця замовлення.

“Наголошую — використання технічного кисню у лікарнях не буде дозволено на території України. Так само як не дозволено у всіх цивілізованих країнах світу. Бо це вибухонебезпечно і може вартувати життів”, — заявив міністр здоров’я Максим Степанов.

Виходить, що “Кріогенсервіс” свідомо порушує закон, та постачає отруйний кисень в українські лікарні.

Ми продовжуємо слідкувати за кримінальною справою та обов’язково виведемо шахраїв на чисту воду. А ви слідкуйте за нами.

Оцініть автора
VIP ЗЛО