Не пройшло і 5 років: прокуратура нарешті взялася за поплічників Кузьмінської у справі по черкаським ГЕС

черкаським ГЕС Черкаси

Як ми розповідали, сумнівні договори уступки права вимоги боргу з ПАТ «Азот», внаслідок чого обленерго втратило колосальні кошти, – далеко не єдина афера Світлани Кузьмінської. Ще одним сумним підсумком її діяльності стала серія підозрілих операцій в листопаді 2015 року, в результаті яких були відчужені відразу дві гідроелектростанції «Черкасиобленерго» – Корсунь-Шевченківська та Стеблівська.

Відомо, що покупцем обох активів стала компанія «Новосвіт» на чолі з Олександром Никиторовичем. Ціна угоди – 22 500 000 грн – була порівняна з сумою, на яку обидві станції щорічно виробляють електроенергію.

Ми дізналися, що реальна вартість проданого майна була в кілька разів вищою, а отримати його вдалося завдяки тому, що продавець реалізовував активи не цілісними майновими комплексами, а роздробленими лотами.

При цьому кошти, отримані від продажу ліквідних активів, «Черкасиобленерго» витратило, м’яко кажучи, на сумнівні потреби. Наприклад, кілька мільйонів гривень було перераховано на рахунки близького до «Енергомережі» фіктивного ТОВ «Компанія Трейд-Актив».

Ще один сумний факт – продаж і договори були підписані без проведення відповідних аукціонів, чесної оцінки і без затвердження вартості наглядовою радою «Черкасиобленерго». Не обійшлося без «допомоги» сумнівного арбітражного керуючого, який погодив невиправдано низьку ціну за ГЕС.

Наслідки для регіону оборудки Кузьмінської та її поплічників були катастрофічні. Так, внаслідок неузгодженої роботи і безвідповідальної діяльності «Новосвіт» 10 серпня позаминулого року було здійснено скид води нижче допустимої норми через гідротурбіни, в результаті чого сталася екологічна катастрофа в регіоні. Це призвело до замору риби, а вода стала непридатною для вживання через помутніння, неприємний запах і великий вміст хімічних і бактеріологічних показників. За попередніми підрахунками збитки сягають 256 млн грн.

Та не дивлячись на суспільний резонанс навколо цієї історії, винних у незаконному продажі ГЕС встановлювати та карати правоохоронці не поспішали. Довгий час навіть не вносилися відомості в ЄРДР. Лише рішення суду змусило слідчих це зробити. Звичайно, про об’єктивне, або хоч якесь розслідування за таких умов навіть немає мови. Скоріше за все, весь цей час справа лежала в шухляді якогось високопосадовця, а організатори схеми були впевнені у своїй безкарності.

Утім, нещодавно все різко змінилося. Ми дізналися, що прокуратура нарешті відкрила кримінальні провадження щодо того самого арбітражного керуючого та компанії «Новосвіт».

Що змусило правоохоронців після п’яти років бездіяльності раптом розпочати слідство проти поплічників Кузьмінської? Чому досі вони проходили у справі як свідки, хоча доказів їхньої причетності до незаконного продажу ГЕС в слідчих було предостатньо? Чи означає відкриття цих проваджень перемогу для тих, хто так чекає справедливого покарання для злочинців? Або це лише частина брудної гри, яку досі ведуть розкрадачі «Черкасиобленерго» та політичні діячі епохи Порошенка?

Детальніше про особистість та кар’єру екс-голови ПАТ “Черкасиобленерго” Світлану Кузьмінську — у нашому відеосюжеті.

Ми слідкуватимемо за розвитком подій. Далі буде.

Обговорюємо тему тут.

Оцініть автора
VIP ЗЛО