НАЗК запускає портал для виявлення прихованих інтересів посадовців

Останні новини
НАЗК запускає портал для виявлення прихованих інтересів посадовців
Портал допомагатиме у роботі Нацполіції, антикорупційних уповноважених, журналістів-розслідувачів та громадських активістів. Фото: nazk.gov.ua

Національне агентство з питань запобігання корупції спільно з громадською організацією “Антикорупційний штаб” презентували портал для виявлення прихованих інтересів посадовців.

Портал “Приховані інтереси” став першим цифровим інструментом, що допомагає знаходити можливі ризики в публічних службовців, повідомляє пресслужба НАЗК.

“Алгоритм може виявити 11 типів ризиків. Завдяки цьому можна швидко дізнатися, як посадовець пов’язаний із компаніями, які беруть участь у тендері в установі, де він працює чи працював, близьких осіб, які працюють в одному органі із цим посадовцем. І перевірити, чи не отримував такий чиновник ризикові подарунки. Це унікальний інструмент, тому що ми робимо публічною інформацію про можливі конфлікти інтересів у діяльності кожного високопосадовця”, – зазначив керівник НАЗК Олександр Новіков.

Портал допомагатиме в роботі Нацполіції, антикорупційних уповноважених, журналістів-розслідувачів і громадських активістів для пошуку прихованих інтересів. Зараз база порталу містить 6 млн осіб, 1,5 млн компаній і понад 600 тис. ризиків. Це приблизно 1 млн декларантів і ще 5 млн осіб, пов’язаних із цими декларантами.

“Ми готові поділитися ідеєю з іншими країнами, уповноваженими інституціями та органами, які здійснюють запобігання корупції”, – підкреслив голова правління ГО “Антикорупційний штаб” Сергій Миткалик.

Загальна вартість створення порталу становить 535 тис. грн. Усі кошти надали партнери з міжнародного розвитку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РНБО створила словник термінів російської пропаганди

Кабінет міністрів затвердив план заходів щодо запобігання зловживанню надмірним впливом особами, які мають значну економічну й політичну вагу в суспільному житті (олігархами). Рішення уряд ухвалив на засіданні 24 листопада.

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО