“Нарешті маємо конкретику” – президент про шостий пакет санкцій проти Росії

Останні новини
"Нарешті маємо конкретику" - президент про шостий пакет санкцій проти Росії

Президент України Володимир Зеленський розповів про шостий пакет санкцій проти Росії, який невдовзі затвердять.

Хоча на це піде певний час, уже зрозумілі ключові елементи та напрямок, сказав глава держави у відеозверненні.

“Пакет погоджено. Його затвердження й набрання ним чинності триватиме ще деякий час. Але вже зрозумілі ключові елементи пакету, а головне – його напрямок. Європейські країни погодилися на значне обмеження імпорту нафти з Росії”, – наголосив президент.

За його словами, результат таких обмежень – “мінус десятки мільярдів євро, які Росія тепер не зможе спрямувати на фінансування терору”. Президент зазначив, що зі своєю агресивною політикою та курсом на ізоляцію від цивілізованого світу Росія просто не зможе адаптуватися і економічно програє. Відмова європейських країн від російської нафти та від іншого викопного палива прискорить перехід на відновлювані джерела енергії. Стратегічно це залишає російську державу на узбіччі сучасної економіки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шостий пакет санкцій вплине на розвиток Росії – канцлер Німеччини

“Зрештою не повинно залишитися жоднних суттєвих економічних відносин вільного світу з державою-терористом”, – підсумував президент.

Зеленський додав, що в рамках пакету санкцій очікується також відключення одного з найбільших російських банків – Сбербанку – від SWIFT, припинення мовлення російських дезінформаційних каналів у Європі та нові персональні санкції.

Крім цього, він розповів про зустріч з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою. Говорили про європейський рух України та спільний митний контроль.

“Вірю, що Словаччина надасть всю необхідну допомогу, щоб притягти до відповідальності усіх російських воєнних злочинців та щоб відбудувати після війни усе, що вони зруйнували”, – зазначив Зеленський.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила подробиці шостого пакету санкцій із частковим ембарго на російську нафту. У новому пакеті санкцій Євросоюзу найбільший банк Росії Сбербанк відключать від SWIFT. Водночас у шостому пакеті санкцій є заборона на імпорт нафти морем, через порти. Це становить 2/3 тієї нафти і нафтопродуктів, що Росія продає до країн ЄС. Також ЄС виділить Україні €9 млрд фінансової допомоги спільно з партнерами з G7. Крім того, Євросоюз розширить санкційний перелік осіб на тих, хто відповідальний за воєнні злочини в Україні.

Цей пакет санкцій можуть запровадити вже завтра.

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО