Наполеон скасував інквізицію

Останні новини
Наполеон скасував інквізицію
Імператор Франції Наполеон скасував інквізицію в Іспанії Іспанська інквізиція – вважалася найжорстокішою, з найбільшою кількістю жертв. Картина “Мученицька смерть” Сан-Педро-де-Арбуес (1664)

Імператор Франції Наполеон скасував інквізицію в Іспанії 4 грудня 1808-го. Це стало початком кінця влади жорстокого карального органу церкви у Європі.

Іспанська інквізиція займалася викриттям криптоюдеїв, єретиків, ворожбитів, содомітів, багатоженців серед християн Іспанії та колоній. Виконувала роль цензорату. Створена іспанськими правителями Фердинандом II та Ізабелою I для розслідування антирелігійної і антидержавної діяльності своїх підданих. Іспанська інквізиція – найжорстокіша, з найбільшою кількістю жертв.

У листопаді 1808-го Наполеон напав на Іспанію і переміг. Монарх х отів встановити контроль над країною та реорганізувати церковне життя. Французький імператор проголосив програму реформ, яка скасувала феодальні привілеї. Спрощувались внутрішні митниці, ліквідовувалась інквізиція. Наполеон вважав, що вона підриває монархію і цивільну владу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стратили 19 людей, яких підозрювали у чаклунстві

Наказав заарештувати членів Вищої ради інквізиції. Вони покинули Мадрид і організували суди інквізиції в районах, які не захоплених французами. Саме в цей період стали поширюватися в Європі розповіді про жорстокості інквізиції.

За однією розповіддю, інквізитори показували французам всі приміщення, заявляючи, що відомості про жорстокі методи трибуналу перебільшені. Один з французьких офіцерів, розібрав плитчасту підлогу в одному великому залі. Там виявив темниці і камери тортур, в яких були жертви Святої палати. Останній акт спалювання на вогнищі мав місце в Іспанії в 1826 році

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО