Напад на журналіста для поліції не злочин

Напад на журналіст Наші розслідування

Майже місяць тому на нашого журналіста Ярослава Терженеля напали тітушки, коли він фіксував рейдерське захоплення майнового комплексу екс-регіонала Дмитра Святаша. Журналісту зламали ногу та знищили його камеру з відеодоказами. Утім, не дивлячись на величезний резонанс навколо цієї історії та прикуту увагу журналістів, поліція досі не розпочала розслідування.

Як ми з’ясували, за рейдерською атакою стоїть керівництво «Альфа-Банк Україна» та екс-регіонал Дмитро Святаш, який наразі знаходиться в розшуку за шахрайство.

Святаш, який є власником найбільшого в Україні автомобільного бізнесу — групи компаній «АІС» – намагається повернути собі заарештовані комерційні будівлі і «кинути» кредиторів за допомогою російських олігархів. Керівництво «Альфа-Банк Україна», своєю чергою, вирішило теж «поживитися», тому з радістю надало в розпорядження Святоша тітушок.

Ми дізналися, що молодиків, які трощили майновий комплекс, найняли з харківських приватних охоронних структур. Номінальним засновником «охоронних компаній» виступає такий собі Сергій Павлушко – близький друг та партнер Сергія Вербицького – начальника управління фізичної охорони «Альфа-Банку України» та одного із кінцевих бенефіціарів вищезгаданих охоронних структур. Керує цим шабашем Віктор Крайтор – полковник СБУ, якого відсторонили за розстріл майданівців у Хмельницькому.

Щоб з’ясувати, чому за чотири тижні поліція ні разу не викликала Ярослава для дачі показів і не вжила жодних заходів, щоб покарати винних, журналіст прийшов до Оболонського відділку поліції. Сьогодні у т.в.о. начальника управління поліції Євгена Худякова мав бути прийомний день, тож Ярослав сподівався потрапити до нього на прийом та отримати відповіді на свої питання.

Утім, сподівання журналіста виявилися марними – начальника управління на робочому місці не було.

Не на камеру підопічні Худякова проговорилися, що сьогодні він святкує свій День народження. Тож, скоріше за все, за гучним застіллям Євген Худяков «забув», що має йти на роботу і виконувати свої обов’язки. Або ж просто не вважав це необхідним – злочини кожного дня трапляються, а День народження один раз на рік – мабуть, подумав він.

Так чи інакше, а через безвідповідальність та бездіяльність правоохоронців справа стоїть на місці. І вже цілком очевидно, що напад на журналіста для поліції не злочин.

Ми просимо максимального розголосу цієї історії. Адже поки знущання над журналістами будуть залишатися непокараними, про свободу слова та безпеку під час будь-якої професійної діяльності в нашій країні годі й говорити.

Оцініть автора
VIP ЗЛО