На тлі протестів у Казахстані призупинили роботу обмінники

Останні новини

9 січня Національний банк Казахстану призупинив роботу валютних обмінних пунктів.

Це відбулося для того, аби забезпечити безпеку співробітників і клієнтів обмінників. Про це інформує пресслужба регулятора.

“Діяльність обмінних пунктів банків другого рівня та уповноважених організацій також тимчасово припиняється”, – сказано в повідомленні.

У Нацбанку країни уточнили, що у зв’язку з нестабільною роботою інтернету та проведенням антитерористичної операції відновлення роботи банківської системи буде проводитися поетапно.

2 січня у Казахстані спалахнули масові протести через ціну на скраплений газ, який з початку року подорожчав удвічі.

4 січня казахські силовики почали застосовувати проти протестувальників сльозогінний газ та шумові гранати. Внаслідок нічних заворушень у Казахстані постраждали близько сотні співробітників органів внутрішніх справ, затримали понад 200 осіб.

На тлі протестів уряд Казахстану пішов у відставку.

У столиці Казахстану Нур-Султані запровадили надзвичайний стан. Найбільший інтернет-провайдер Казахстану “Казахтелеком” вимкнув інтернет у всій країні. Також в Алмати не працював мобільний зв’язок.

Президент Касим-Жомарт Токаєв очолив Раду Безпеки та заявив, що планує жорстко реагувати на протести в країні.

5 січня на всій території Казахстану ввели режим надзвичайного стану.

Президент Казахстану Токаєв звернувся до очільників держав ОДКБ по допомогу. Рада ОДКБ ухвалила рішення відправити миротворців до Казахстану.

Участь у місії ОДКБ підтвердили Вірменія, Білорусь, Киргизія і Таджикистан.

У четвер, 6 січня, усі фінустанови Казахстану тимчасово припинили діяльність на тлі масових протестів. За даними поліції, вранці мітингувальники намагалися штурмувати будівлю відомства.

У Казахстані ввели “критично червоний” рівень терористичної небезпеки.

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО