Мігрантів не можна використовувати як зброю – Боррель звернувся до МЗС Білорусі

Останні новини
Мігрантів не можна використовувати як зброю - Боррель звернувся до МЗС Білорусі
Жозеп Боррель провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Білорусі. Фото: Reuters

Високий представник Європейського союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Білорусі Володимиром Макеєм. В ході розмови глава дипломатії ЄС заявив, що мігрантів не можна використовувати як зброю.

Про це сказано у повідомленні Борреля в Twitter.

“Розмовляв з Міністром закордонних справ Білорусі Макеєм, щоб підняти (питання – ред.) нестабільної гуманітарної ситуації на кордоні з ЄС. Життя людей повинні бути захищені, а організаціям – дозволений доступ. Виникла ситуація неприпустима, і її потрібно припинити. Людей не можна використовувати як зброю”, – написав він.

У МЗС Білорусі повідомили, що в ході розмови сторони Макей заявив про “безперспективність санкцій і контрпродуктивність санкційних підходів для розвитку відносин по лінії Білорусь – ЄС”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ведуть під дулами автоматів: як мігранти долають шлях до Білорусі

“Обговорено складну міграційну ситуацію на кордоні Білорусі та ЄС. Макей довів до співрозмовника інформацію про вжиті Білоруссю кроки щодо скорочення потоку мігрантів з країн Азії, Африки та Близького Сходу, надання гуманітарної допомоги біженцям на кордоні, взаємодії з цього питання з відповідними міжнародними організаціями системи ООН”, – йдеться в повідомленні.

При цьому Макей додав, що Білорусь зацікавлена в якнайшвидшому врегулюванні міграційної кризи.

8 листопада в мережі оприлюднили кадри, як натовп мігрантів у Білорусі йде до польського кордону. Білоруські військові із собаками зігнали мігрантів з дороги до лісу. До КПП вони не дійшли.

Влада Польщі привела в бойову готовність сили територіальної оборони, а президент Анджей Дуда скликав екстрену нараду з урядовцями.

Кордон Польщі з Білоруссю захищають приблизно 13 тис. військовослужбовців. Вони допомагають прикордонникам уздовж цієї ділянки рубежу.

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО