Країни НАТО визначилися з позицією щодо “гарантій безпеки” Росії

Останні новини
Країни НАТО визначилися з позицією щодо "гарантій безпеки" Росії
Йєнс Столтенберг розповів про підсумки переговорів країн-членів НАТО. Фото: Reuters

Сьогодні, 7 січня, зустрілися країни-члени НАТО, щоб визначитися щодо позиції щодо “гарантій безпеки” Росії.

Про це повідомляє генеральний секретар Йєнс Столтенберг на пресконференції в Брюсселі після завершення зустрічі.

Переговори глав МЗС держав-членів НАТО проводили для того, щоб обговорити позиції перед засіданням Ради НАТО-Росія, запланованим на середу 12 січня. На цій зустрічі Москва планує обговорити запропонований нею проект договору, який передбачає розподіл сфер впливу в Європі та відмову НАТО будь-коли приймати Україну до лав цієї організації та загалом зупинити своє розширення на схід.

За словами Йєнса Столтенберга, зустріч НАТО засвідчила те, що вимоги РФ не можуть бути виконані.

“Всі союзники дали чіткий сигнал, що вони не підуть на поступки за ключовими принципами, одним із яких є право націй самим обирати свій шлях, зокрема, для забезпечення своєї безпеки”, – пояснив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Генсек НАТО обговорив з президентом Фінляндії нарощення військ РФ біля України

Генсек наголосив також, що Росія раніше сама підписувала документи, що виключають подібні вимоги з її боку, зокрема Гельсінський заключний акт.

“Це (право України та інших держав обирати шлях до НАТО — ред. Gazeta.ua) також є одним із принципів, під якими підписалася Росія, у тому числі у Гельсінському заключному акті”, – додав Столтенберг.

Проте Альянс вирішив погодитися на пропозицію про діалог з РФ з питань безпеки, та донести їй свою позицію щодо цього питання.

“Немає такого шляху, який призвів би до поступок Альянсу у своїх базових принципах… Був чіткий сигнал від усіх союзників (про неможливість виконати умови РФ). Але ми маємо приєднатися до діалогу Росією”, – пояснив генсек НАТО.

Міністерство закордонних справ Росії опублікувало пропозиції до НАТО щодо так званих “гарантій безпеки“. Серед іншого там міститься вимога відмовити Україні в перспективі вступу в Альянс.

Президент Росії Володимир Путін висловився щодо наслідків у разі відмови НАТО про “гарантії безпеки”.

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО