Коли збудують музей Революції гідності

Останні новини
Ігор Пошивайло працює генеральним директором Національного музею Революції гідності з вересня 2016 року.
Фото: Назар Вальчук
Музей має розташуватися на алеї Героїв Небесної сотні.
Під будівництво музею відвели близько гектара землі.

Будівельні роботи зі спорудження Національного музею Революції гідності можуть розпочатися наприкінці 2022 року. Саме будівтництво триватиме 3-5 років.

Про це у коментарі Gazeta.ua сказав генеральний директор музею Ігор Пошивайло.

“Відбувається процес проєктування музею. Оголошено закупівлю на відбір генпроєктувальника. Торги мають завершитися 24 листопада, сподіваюся отримаємо переможця.

Це означатиме, що до кінця наступного року проєктні роботи будуть завершені. І можна буде вже розпочинати пошук генпідрядника, підготовчі будівельні роботи наприкінці 22 року”, – розповів він.

План спорудження музею розрахований на 3-5 років.

“Це знову ж таки залежить від розбробки проєктно-кошторисної документації. Проєктна пропозиція, яку отримали за результатами міжнародного конкурсу – це ідея. Її треба реалізувати в життя, враховуючи ситуацію з обмеженнями, будівельними нормами. Точні терміни побудови музею залежать від самого проєкту, який запропонують, політичної волі, наявності необхідного фінансування”, – сказав Ігор Пошивайло.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У День гідності президент згадав про моряків, майдани, Василя Стуса й Омеляна Ковча

За приблизними підрахунками, будівництво коштуватиме 1 млрд грн.

“Політична воля є. З державного бюджету виділяються кошти, рухаємося, долаючи бюрократичні перешкоди. Цього року німецькі архітектори передали нам авторське право проєктування. Що розблокувало весь процес.

Звичайно, суспільство, журналісти запитують: чому так довго? Оскільки подібний музей, меморіал мали би вже бути. З іншого боку, є процедури і брак досвіду в Україні з будівництва новітніх культурних установ та ще й за результатами міжнародного конкурсу. Музей – це ж не лише будівля, а все, що буде всередині, інфраструктура”, – пояснив Пошивайло.

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО