КАРАНТИН – НЕЗАКОННИЙ?

Новини регіонів

“Кабінетом Міністрів України незаконно введено карантин на всій території України, заборонено проведення масових та релігійних заходів, обмежено свободу пересування, заборонено певні види підприємницькоı̈ діяльності, введено обов’язок для здорових людей носити медичну маску.”

Із таким позовом до окружного адміністративного суду Києва звернувся правозахисник і громадський діяч Олександр Гуміров. Він стверджує, що обмеження, введені КМУ, порушують низку конституційних прав громадян.

“Карантин в Україні може бути введений тільки у відношенні особливо небезпечних хвороб. ГРВІ такою не є. Карантин може ініціювати тільки головний санітарний лікар, причому тільки в тому випадку, якщо в Україні президентом введений режим надзвичайного стану. Заборона права на мирні зібрання (концерти, мітинги, лекції, релігійні свята) може бути введена тільки судом. Кабмін незаконно привласнив собі повноваження суду. Заборона незаконна.” — пише на своїй сторінці правозахисник.

Проте, які наслідки будуть в разі задоволення позовних вимог — Гуміров не повідомляє. То ж, чи буде держава компенсувати громадянам частково сплачені зарплати, чи захистить права тих, хто був звільнений під час карантину, та чи будуть виплачені дотації середньому та малому бізнесу, який постраждав найпершим — поки не відомо.

А як ви відноситесь до карантину?

Оцініть автора
VIP ЗЛО