Гучна будівельна афера: подружжя Анатолій та Олена Степаненко

подружжя Анатолій та Олена Степаненко Київ

За словами Олександра Орлова, на самому початку його співпраця з сім’єю Степаненко складалася добре, без будь-яких проблем. На вигляд порядні і добродушні замовники вчасно платили робочим зарплати, хвалили людей за результати їх роботи. Через кілька місяців робочі відносини стали більше схожі на дружні. Принаймні, подружжя Степаненко намагалися переконати в цьому бригаду Орлова і його самого. Це вже потім стане зрозуміло – судячи з усього, таким чином вони намагалися замилити людям очі.

Олександр Орлов згадує, що своє справжнє обличчя горе-інвестори показали вже через рік після початку будівництва. Раптово почалися тривалі затримки зарплат. Будівельникам говорили купувати інструменти і матеріали за свої гроші, які в кращому випадку поверталися через кілька місяців, і то – після постійних нагадувань і вимог. Далі ставало тільки гірше. Будинок стрімко будувався, але зарплати людям зовсім перестали платити. Лише годували обіцянками, що ось-ось заплатять.

І люди чекали. А що їм залишалося робити? За ці кілька років сім’я Степаненко вже заборгувала робочим майже мільйон гривень і дарувати свої гроші цьому сумнівному дуету люди не збиралися. Ускладнювало ситуацію те, що робочі відносини між замовниками і виконавцями будувалися виключно на довірі. Справа в тому, що підписувати договори з Орловим і його командою Степаненко категорично відмовлявся. Своє небажання він пояснював тим, що у нього «всі гроші в чорному налі». Тому він і пропонував всі відносини будувати на довірі і розраховуватися тільки готівкою. Як пізніше виявилося, ділки все чітко розрахували – обдурені люди в надії отримати гроші, продовжували працювати, навіть коли їм не платили за нові замовлення.

Олександр Орлов розповідає, що ситуація ускладнилася минулого року. У Анатолія Степаненка з’явився якийсь сумнівний помічник. Швидше за все, переслідуючи мету впровадити на проект свою команду будівельників, він почав всіляко чіплятися до бригади Орлова і знаходити в їх роботі неіснуючий брак. Коли Орлов запропонував провести експертизу зроблених робіт, той, звичайно, категорично відмовився. Пізніше, швидше за все, вважаючи це відмінним шансом позбутися Орлова і його людей, цей помічник все-таки замовив експертизу. Але, як кажуть надійні джерела, про її об’єктивність навіть смішно говорити. Проводив її близький родич помічника Степаненко, та й ще з серйозними порушеннями. Результати так званої експертизи були передбачуваними – було встановлено, що деякі роботи, зроблені Орловим і його робітниками, нібито не були якісними.

Далі – все за сценарієм фільму про лихі 90-і. Коли 2 січня цього року бригада Олександра Орлова в черговий раз приїхала на об’єкт, їх чекало справжнє потрясіння – на місці працювали вже зовсім інші робітники. Потрапити на територію і з’ясувати, що за свавілля діється, Орлову не вдалося. До ділянки приставили нову охорону, яка отримала наказ не пускати ошуканих будівельників.

Олександр Орлов розповідає, що зустрічі з ним подружжя Степаненко всіляко ігнорує. На повідомлення і дзвінки не відповідають. На об’єкті досі залишилися всі особисті інструменти його бригади, які забрати так і не вдалося. Нещодавно нам стало відомо, що в надії нарешті повернути своє майно і гроші, робітники вирішили завітати до своїх боржників прямо на роботу. Відомо, що сім’я Степаненко володіє компанією-дистриб’ютором ізраїльської косметики Holy Land Cosmetics (до легальності та прозорості цього «бізнесу» теж є серйозні питання). Але колишні «роботодавці» команду Олександра Орлова і його самого бачити були не раді. Від дружелюбності, яке вони намагалися зображати всі ці роки, не залишилося і сліду. Всім своїм виглядом Анатолій і Ольга Степаненко дали зрозуміти – платити робітникам, які витратили кілька років свого життя на будівництво особняка, вони не збираються.

Але навіть незважаючи на це, робітники та їхні сім’ї не втрачають віри, що зможуть домогтися справедливості. Адже все, чого вони хочуть, – повернути гроші, які заробили чесною працею. А поки обдурені будівельники ламають голову, чим завтра годувати своїх дітей, головні організатори всієї цієї афери, швидше за все, сидять у своїх хоромах і радіють своїй безкарності.

Ми будемо продовжувати стежити за розвитком подій і обов’язково дізнаємося, чим все закінчиться. А також з’ясуємо, звідки сім’я Степаненко бере гроші на будівництво свого величезного особняка і на чому побудована їх сумнівна бізнес-імперія…

Оцініть автора
VIP ЗЛО