Генпрокурорка Венедіктова відкрила більше 200 кримінальних справ проти оточення Ахметова

Останні новини
Генпрокурорка Венедіктова відкрила більше 200 кримінальних справ проти оточення Ахметова
Венедіктова веде справи проти оточення Ахмєтова. Фото: Українська правда

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова заявила про намір активізувати розслідування понад 200 справ, які стосуються суб’єктів господарювання й окремих осіб “з орбіти впливової людини”.

“Останнім часом… ми з вами стали телеглядачами різноманітних незвичних шоу. У багатьох виникає відчуття, що ми не тільки дивимось ці шоу на ТБ, але і беремо в них участь. Моя персональна точка зору не повинна і не зміниться під тягарем виключно політичних аргументів. Я не інквізитор, я не прислуговую політикам, я не продаюся покупцям політичних дивідендів, я не влаштовувалась на роботу в ляльковий театр. На роботі всі прокурори давно вже знають: якщо я прийняла рішення, реалізую його не дивлячись на ситуативні ризики”, – зазначила Венедіктова у Фейсбуці.

З метою персоніфікувати відповідальність вона ввійде до груп прокурорів в основних і найбільш резонансних справах.

У неї склалася і власна думка, яку вона не має права висловити, зважаючи на специфіку посади: “Єдине, на що я маю право – реагувати на ситуацію в площині кримінальної юстиції з прицілом на процесуальний результат”.

“Не вважаю, що в умовах суспільного та політичного шторму Офіс генпрокурора повинен відсиджуватися збоку. В той час, коли політики сперечаються між собою в залі українського парламенту чи в телевізійних шоу, ми на наших робочих місцях посперечаємось мовою процесуальних документів”, – указала Венедіктова.

Вона наголосила, що нікого не називає заколотником, олігархом чи правопорушником, але має право в такий гострий для країни момент активізувати розслідування цілої низки кримінальних проваджень, аби переконатися у доцільності рішень, прийнятих прокурорами різних рівнів “відносно суб’єктів господарювання й окремих осіб з орбіти власника кількох відомих телеканалів, вугільних підприємств, підприємств у сфері енергетики тощо”.

“Ми провели попередній аналіз усього масиву кримінальних проваджень, і наразі з’ясувалося, що мова йде про понад 200 справ. Ці 200 справ – результат лише поверхневої оцінки, переконана, що їх більше. Ми маємо на увазі майже всі великі підприємства у сфері вугільної промисловості та енергетики з орбіти цієї впливової людини. Орієнтовні суми завданих державі збитків обчислюються мільярдами гривень”, – заявила Венедіктова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зливали токсини у водосховище: розсекретили подробиці аварії на ТЕС Ахметова

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО