Федір Хашалов став найсильнішим бодібілдером світу

Останні новини
Автор: ФОТО НАДАВ ФЕДІР ХАШАЛОВ
 
Федір Хашалов став чемпіоном світу з фітнесу серед чоловіків. Фінал змагань відбувся 7 листопада в Іспанії
Федір Хашалов став чемпіоном світу з фітнесу серед чоловіків. Фінал змагань відбувся 7 листопада в Іспанії

— Думав відмовлятися від участі в змаганнях. За місяць до них вдома всі підхопили коронавірус. І мене це не оминуло. Тиждень високої температури зіпсував форму, до якої я йшов пів року. Пощастило, що захворів не за два тижні до турніру. Бо тоді точно не встиг би відновитися, — каже 39‑річний Федір ХАШАЛОВ з Івано-Франківська. 7 листопада він став чемпіоном світу з фітнесу серед чоловіків. Змагання проходили в іспанському місті Санта-Сусанна.

Федір Хашалов готувався до них шість місяців.

— Я бачив, що набираю гарну форму. З’являлася впевненість у перемозі. Але після коронавірусу її втратив. Був страшний відкат. Щоб відновитися, тренувався тричі на день. А за тиждень до змагань травмував ліве плече. Сподівався, це остання невдача, але ж — ні. За день до вильоту виконував важкий акробатичний елемент і вибив коліно та суглоб великого пальця на нозі. Вже хотів розпрощатися з поїздкою. Ходити було важко. Пив знеболювальні й протизапальні препарати. Потім прикинув, що мій виступ запланований через п’ять днів. Цього часу вистачило на реабілітацію.

Напередодні змагань Федір через хвилювання спав не більш як 3 год. на добу.

— На сцену вийшов змучений морально і фізично. Але, коли зазвучав Гімн України, я зрозумів — все це недаремно. Відчував вдячність. За мене вболівали багато людей. Пишаюся, що їх не підвів. Після оголошення результату посипалося безліч привітань у соціальних мережах.

Із чемпіонату Хашалов привіз золоту медаль. Міністерство молоді та спорту України має виплатити йому премію.

— Щороку призовий фонд різний. 2014‑го, коли я вперше став чемпіоном світу з фітнесу, золотим медалістам видавали по 20 тисяч гривень. Та преміальні не завжди виплачують вчасно. Ті гроші досі не отримав. Ще чекаю на виплату за перемогу на цьогорічному турнірі Європи. Для участі в таких змаганнях спортсменам треба розраховувати на власні кошти. Через це багато людей відмовляються, — говорить Хашалов. — Наступного року мрію здобути кубок міжнародного турніру із бодібілдингу та фітнесу “Арнольд Класік”. Його заснував актор Арнольд Шварценеґґер. На ньому виступають найкращі атлети світу.

Федір Хашалов з першого класу відвідував секцію спортивної гімнастики. Зараз має звання заслуженого майстра спорту України. Працює тренером із фітнесу та хореографом.

— Із власного досвіду знаю, що дитину важко мотивувати професійно тренуватися. Тут діє просте правило — мама сказала ходити на гімнастику, значить, треба. Проте саме ця підготовка дала змогу легко переключитися на брейк-данс в юності. Хоч гімнасти трохи “дерев’яні” у танцях, та мені це подобалося.

2009 року Федір виступив у шоу “Україна має талант”. Зайняв четверте місце. Пізніше брав участь у проєкті “Танцюють всі”. Став фіналістом третього сезону.

— Після цих шоу мене помітили у Федерації бодібілдингу, — розповідає. — Запропонували виступити в категорії фітнесу. Щоб покращувати форму, крім тренувань, потрібен ще й відповідний режим харчування. Слід скоротити вживання вуглеводів і жирів. Але під час виснажливих занять важко втриматися від спокуси. Та результат мотивує. Коли бачиш, як трансформувалося тіло, крок назад уже не зробиш. Бо знаєш, як багато праці в це вкладено. До того ж суперники не стоять на місці. Якщо не покращувати свої результати, можуть обійти. Працювати над собою стимулюють і увага та компліменти від оточення. Діти й навіть люди поважного віку захоплюються моєю формою.

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО