Європарламент засудив “жахливі злочини” ПВК “Вагнера”

Останні новини
Європарламент засудив "жахливі злочини" ПВК "Вагнера"
Засідання Європарламенту у Страсбурзі / Reuters

Європарламент засудив “жахливі злочини” російської приватної військової компанії “Вагнера”.

Про це йдеться у резолюції, ухваленій у четвер, 25 листопада, у Страсбурзі. За документ проголосували 585 євродепутатів, 40 – висловилися проти, ще 43 – утрималися. Про це пише Deutsche Welle.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Bellingcat не знайшли доказів, що Єрмак телефонував до адміністрації Лукашенка

Основна увага в документі приділяється “ЧВК Вагнера та пов’язаним із нею приватним військовим організаціям”. У ньому йдеться про свідчення катувань, позасудових страт, сексуальне насильство, мародерство і захоплення корисних копалин у країнах, що розвиваються.

У резолюції йдеться, що вперше про ПВК “Вагнера” стало відомо у 2014 році через її участь в анексії Криму та боях на Донбасі. У зв’язку з цим Європарламент висловився на підтримку “зусиль влади України притягнути до відповідальності членів групи “Вагнера”, які діяли в Криму та на Донбасі”. Також найманці діяли у Сирії, Судані, Мозамбіку, Лівії, Центральноафриканській Республіці, Венесуелі, йдеться у резолюції.

“Європарламент вказує на вагомі свідчення, що Росія відповідальна за фінансування, навчання, керівництво та оперативне командування цими воєнізованими групами. Висловлюємо тверде переконання, що ПВК слід розглядати як агента російської держави”, – наголошується у резолюції.

Європарламент звернувся до влади Росії, закликавши подбати про виконання статті 359 російського Кримінального кодексу, яка забороняє вербування, навчання, фінансування чи забезпечення найманців, а також використання їх у збройних конфліктах. Російська влада заперечує причетність до діяльності ПВК.

У Європарламенті привітали досягнення домовленості у Раді ЄС щодо введення санкцій проти “групи Вагнера”. Резолюція також закликала країни Євросоюзу запровадити санкції проти російських найманців.

Євродепутати також попросили зовнішньополітичну службу ЄС підготувати доповідь про діяльність ПВК “Вагнера”, яка має допомогти притягти її бійців до відповідальності за скоєні злочини “перед міжнародними трибуналами”.

У понеділок, 22 листопада, військовий вертоліт російських найманців із ПВК “Вагнера” зазнав катастрофи в столиці ЦАР. Два члени екіпажу зазнали серйозних травм. Екіпаж помітив проблеми з машиною за 1 хв. після зльоту і вистрибнув, а вертоліт упав у річку.

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО