ЄС заборонить російський газ, але не зараз – Кулеба

Останні новини
ЄС заборонить російський газ, але не зараз - Кулеба
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба каже, що ЄС рано чи пізно накладе ембарго на газ з РФ. Фото: eastnews.ua

Європейський союз обов’язково запровадить ембарго на російський газ, але не в сьомому пакеті санкцій.

Деяким країнам, які критично залежать від російського газу, потрібно знайти технологічні рішення, сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі телемарафону.

“Ще два місяці тому, коли ти казав щось про нафтове ембарго людям в Європі, вони закочували очі і казали “ой ні, цього не буде, це так складно”. Так само вони зараз говорять про газове ембарго. Я не думаю, що воно буде у сьомому пакеті, але я переконаний, що воно неодмінно буде”, – сказав міністр.

ЄС планує стратегічно відмовитись від будь-якого газу, не лише російського. Перейти на зелену енергетику. Тому відмовки щодо газу з РФ це “лицемірство і дуже слабкий аргумент з їхнього боку”, каже Кулеба.

Гендиректор Оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон повідомив, що Україна прагне в рамках нового пакету санкцій ЄС зупинити російський “Північного потоку – 1”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шостий пакет санкцій вплине на розвиток Росії – канцлер Німеччини

“Готуємось приймати додаткові обсяги транзиту після зупинки “Північного потоку – 1″. Боремося, щоб зупинка ПП1 була вже у наступному пакеті санкцій”, – написав він у Facebook.

Лідери Європейського Союзу погодилися запровадити часткову заборону на російську нафту. Санкції будуть включати тимчасовий виняток для трубопровідної нафти. ЄС заборонить закупівлю сирої нафти та нафтопродуктів з Росії, які доставляють морем.

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО