ЄС не буде визнавати ніякі російські “референдуми” на окупованих територіях

Останні новини
ЄС не буде визнавати ніякі російські "референдуми" на окупованих територіях
ЄС не визнаватиме ніякі російські референдуми. Фото: РБК

Будь-які спроби РФ провести так звані “референдуми” на тимчасово окупованих територіях України з метою проголошення нових “народних республік” чи приєднання до рф є незаконними і не будуть визнані.

В Євросоюзі засудили примусову депортацію громадян України до рф, а також до так званих “фільтраційних таборів, заявили в місії Євросоюзу при ОБСЄ під час засідання Постійної ради ОБСЄ

“Ми підтверджуємо наше рішуче засудження спроб росії зі створення нелегітимних альтернативних адміністративних структур у Херсоні, Маріуполі та інших містах України. Будь-які спроби росії провести так звані “референдуми” під дулом автомата на територіях, що знаходяться під контролем російських військових, з метою проголошення нових “народних республік” або приєднання до росії є незаконними і не будуть визнані”, йдеться в заяві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Херсоні продавці відмовляються від металевих грошей

У ЄС висловили занепокоєння з приводу того, що російська маріонеткова “адміністрація” в Херсонській області повернула у вжиток російський імперський символ, а оператори мобільного зв’язку в не підконтрольних уряду районах Донецької та Луганської областей використовують російський код країни.

“Ми також засуджуємо введення російського рубля як грошової одиниці, використання російських навчальних програм, зміни назв міст і сіл та їх дорожніх знаків, а також будь-яку роздачу російських паспортів у спрощений та вибірковий спосіб серед громадян України”, – зазначається у заяві.

“Ми закликаємо Росію повністю поважати суверенітет і територіальну цілісність України у межах її міжнародно визнаних кордонів і територіальних вод і негайно звільнити усіх демократично обраних українських чиновників, які залишаються під вартою в росії”, – йдеться у заяві.

Російські окупанти хочуть організувати у Маріуполі “реферндум” про “приєднання” міста до Російської Федерації. Перший крок – перехід на російський код мобільного зв’язку. Тепер в “днр” мають зайти російські банки та заклади вищої освіти. Щодо закладів вищої освіти буде визначено Росією окремий перелік інститутів, які не тількі будуть здійснювати зарахування дітей з окупованих територій, а й безпосередньо працювати на території області.

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО