Експерт пояснив, чому активізувалися Янукович із Азаровим

Останні новини
Експерт пояснив, чому активізувалися Янукович із Азаровим
Янукович із Азаровим перебувають у розшуку. Фото: Reuters

Втікачі, колишні президент Віктор Янукович і прем’єр-міністр Микола Азаров користуються тим, що в Україні досі не відбулася судова реформа.

Про це Gazeta.ua сказав політтехнолог Віталій Бала.

“Проблема в тому, що до цього часу йдуть лише розмови про судову реформу. Ніби починалася за Порошенка, але реально не завершена.

Влада сьогодні демонструє, що за гроші можна вирішити будь-які справи в судах. Рішення судів за теперішнього керівництва дали надію попередникам, що вони можуть розв’язати свої проблеми. Є частина суддів, яких призначили за їхніх часів, і з якими ті можуть знайти спільну мову.

Зараз в системі управління країною – хаос, інституції певною мірою паралізовані. В такій ситуації попередники можуть вирішити свої питання”, – каже експерт.

Віталій Бала сумнівається, що Янукович із Азаровим опиняться в тюрмі. А повернутися в Україну можуть тоді, коли отримають від влади сигнал про “імунітет”. “Але риторика Зеленського, зокрема щодо Майдану, не дає їм підстав повернутися”, – зауважив.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Портнов “рішає” питання в Офісі президента – активісти

Поняття державної зради треба визначити окремим законом, вважає експерт.

“В ситуації війни з Росією, яка йде восьмий рік. Щоб були чітко зрозумілі норми. Ніяких подвійних тлумачень. Наприклад, закон назвати про антидержавну діяльність. Де прописати, що таке колабораціонізм, сепаратизм, інформаційна безпека. Щоб не було російської пропаганди на телебаченні. Або вноснити зміни у Кримінальний кодекс”, – пояснив.

“Зараз навіть з’явився сумний жарт: якщо не можуть в чомусь звинуватити – звинувачують у держзраді. У світі топ-посадовців садять за корупцію, перевищення повноважень”, – каже Бала.

Судова і податкова реформи є найважливішими для розвитку країни, говорить експерт.

“Правильні податки, які стимулюють людей і суди, які можуть захистити приватну власніть – найкращий шлях, щоб розвивався бізнес, в Україну приходили гроші”, – зазначив.

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО