Детектив НАБУ Роман Войтюк грає на боці розкрадачів «Черкасиобленерго»?

Детектив НАБУ Роман Войтюк Черкаси

Знайшли ще одне яскраве свідчення того, що НАБУ, найвірогідніше, підіграє розкрадачам «Черкасиобленерго» – Світлані Кузьмінській та її політичним покровителям.

Так, в Єдиному державному реєстрі судових рішень є ухвала Вищого антикорупційного суду на клопотання детектива НАБУ Романа Войтюка про арешт майна підозрюваної Світлани Кузьмінської. Читаємо – суддя у відповідному клопотанні детективу відмовив.

Здавалося б, відмовив то й відмовив – до заангажованості суддів у справі Кузьмінської ми, на жаль, вже навіть звикли. Але вирішуємо докладніше вивчити документ. І тут починається найцікавіше.

Якщо почитати, що саме просив детектив Роман Войтюк у своєму клопотанні та які матеріали для цього надав – стає очевидним, що іншого рішення за цих умов суд ухвалити й не міг (див. скрін ухвали суду).

Справа в тому, що конфіскація майна як вид покарання передбачена законом лише у відношенні до підозрюваного, обвинуваченого або засудженого. Однак майно, на яке детектив просив накласти арешт, юридично належить не підозрюваній Кузьмінській, а її матері, яка взагалі не має відношення до справи, про що детективу було добре відомо.

Щоб суд наклав арешт на майно Кузьмінської, яке вона з очевидних причин оформила на матір, мало бути подане клопотання про арешт майна третьої особи. Що натомість зробив детектив Войтюк? Або через свою професійну недбалість, або через власний інтерес в цій справі він подав клопотання, яке є абсурдним. Наслідки сумнівних дій детектива невтішні – з легкої подачі НАБУ майно Кузьмінської, найвірогідніше, придбане на виведені  з «Черкасиобленерго» кошти, залишилось при ній. То чиї інтереси у цій справі захищає НАБУ?

З іншого боку – чому дивуватись. Адже це вже далеко не перший випадок, коли детективи НАБУ демонструють свою упередженість у справі про розкрадання «Черкасиобленерго». Взяти хоча б той факт, що не дивлячись на достатню кількість доказів оборудок Кузьмінської, детективи понад три роки не оголошували їй навіть підозру. Або той факт, що НАБУ з Фондом держмайна та ДП «Енергоринок» ініціювали скасування мирових угод між «Черкасиобленерго» та «Азотом», що призведе до катастрофічних наслідків – підприємства будуть знищені олігархами, а держава втратить мільярди.

Що маємо у підсумку? А те, що для всіх стало очевидним – НАБУ не здатне захистити країну від злодіїв та корупціонерів. Скоріше навпаки – останні з легкістю знаходять прихисток за спинами таких детективів, як Роман Войтюк, і продовжують радіти своїй безкарності. Ми слідкуватимемо за розвитком подій. Далі буде…

Оцініть автора
VIP ЗЛО