“Через 3 хв після вильоту у мій вертоліт влучила ракета” – пілот ЗСУ, який повернувся з Азовсталі

Останні новини
"Через 3 хв після вильоту у мій вертоліт влучила ракета" - пілот ЗСУ, який повернувся з Азовсталі

Один із пілотів гелікоптера, який евакуював поранених з Азовсталі в Маріуполі та доставляв допомогу бійцям, дав інтерв’ю.

Його оприлюднила пресслужба Сухопутних військ Збройних сил України 2 червня. З міркувань безпеки, голос льотчика змінили, обличчя приховали.

Пілот підтвердив, що керувало секретною рятувальною операцією Головне управління української розвідки. І часу на з’ясування всіх нюансів в екіпажу було небагато.

“Але це є й плюс, тому що всю операцію вже спланувало ГУР. Вони давали за маленький проміжок часу багато розвідданих. Всю інформацію, яку потребував екіпаж. Кожен політ був індивідуальний випадок. У когось була доба на підготовку, у когось тиждень. А в когось були лічені години”, – розповів він.

За його словами, лише в зоні посадки у Маріуполі було три зенітно-ракетних комплекси ворога, які перекривали її. Зазвичай, пілоти намагаються обходити ППО. Але є завдання, в яких просто неможливо це зробити. Наприклад, доставка вантажу чи евакуація поранених, пояснив військовий.

“Основна складність полягала в тому, що необхідно було виконати доставлення вантажу в глибину противника на території понад 100 км. Саме через це вся ця відстань дуже щільною охоронялася протиповітряною обороною противника.

Згідно з тактикою і всіма математичними розрахунками, це було не те, що складно, це було майже неможливо виконати. Але практика показала, що це було можливо виконати й ми виконували це. Головне для нас – це знати усі природні та штучні перешкоди. Щоб вони нам допомагали, а не навпаки – заважали”, – сказав військовий.

Також він поділився спогадами, що відчув перед польотом та після успішного приземлення в Маріуполі:

“Найбільше хвилювання було, коли ти йдеш до вертольота перед запуском. Але в процесі вже всі розуміли, що це просто робота. Ми просто працювали, робили, те що мали робити. І в той момент, коли ми вже опинились в Маріуполі й тривала висадка – це було відчуття ейфорії. Нам здавалося, якщо ми прийшли сюди, зараз знаходимося в зоні поразки, але стоїмо і вивантажуємося… було відчуття, що ми королі світу. Ми вже перемогли і все буде добре”.

На зворотному маршруті українським гвинтокрилам не вдоюся уникнути атаки ворога.

“Через 3 хв після вильоту у мій вертоліт влучила ракета ПЗРК. І відмовив один двигун. Інший вертоліт, який летів позаду, впав. Весь екіпаж загинув.

Після цього, як вже влучила ракета, був викид адреналіну. І ми тільки робили те, що маємо робити. У нас був варіант підсісти на іншому майданчику, щоб не летіти. Бо знали, що один двигун. Але на борту знаходились 20 поранених… І як їх забирати, якщо сядемо десь в полі. Для евакуації потрібен буде інший вертоліт. А це вже була незапланована операція і це було неможливо. Потрібно було летіти до кінця”, – наголосив воїн.

Він підкреслив, що кожен з екіпажу розумів, який ризик летіти в заблоковане місто. І слова президента Володимира Зеленського про те, що “90% імовірності, що вони могли не повернутися”, не були перебільшенням, сказав льотчик.

“Але командувач, коли ставив це завдання, сказав: в скільки життів цивільних, інших людей ви оцінюєте своє життя, екіпажу? От скільки людей повинно загинути, щоб ви розуміли, що ваше життя цього коштує?”. І ми дійсно розуміли, що там коїться. У людей не було навіть ліків, щоб надати якусь елементарну дорогу. Саме тому всі йшли на цей ризик. Розумівши, задля кого вони це роблять”, – підсумував він.

Доповнюється…

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО