Чехія майже на рік закрила в’їзд росіянам і білорусам

Чехія майже на рік закрила в'їзд росіянам і білорусам
Чехія до 2023 року не видаватиме візи громадянам РФ та РБ. Фото: Unsplash

Уряд Чехії тимчасово зупинив видавання віз і дозволів на проживання громадянам Росії та Білорусі.

Рішення діятиме до березня 2023 року. Про це повідомляє “Радіо Прага”.

В МЗС країни наголосили, що заяви на надання права перебування в Чехії, які будуть подані в дипломатичні представництва громадянами РФ і Білорусі, є неприйнятними. Саме тому їх не розглядатимуть.

“Цей крок – для захисту зовнішньополітичних інтересів Чеської Республіки у зв’язку зі збройним конфліктом на території України, спричиненим вторгненням військ РФ і підтриманим Республікою Білорусь”, – ідеться в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна запровадила візовий режим для росіян

Відповідні заходи запровадили з метою тиску на Росію та Білорусь задля припинення вторгнення в Україні й забезпечення безпеки Чехії.

Водночас росіяни й білоруси можуть подавати заяви на продовження дозволу на проживання. Їх розглядатимуть у стандартному режимі.

Також нове рішення не поширюється на заяви на отримання короткотермінових віз, якщо заявник є членом сім’ї громадянина Чехії чи іншої країни ЄС. Також не поширюється на видавання віз, ВНП чи ПМП, якщо перебування заявника в Чехії корисне країні. Це мають підтвердити в МЗС.

Напередодні Велика Британія не відкрила візи російській делегації для участі в наступній сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ. Всі її члени перебувають під санкціями країни.

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО