Будуть “закручувати гайки” – банкір прокоментував дії Нацбанку в умовах війни

Останні новини
Будуть "закручувати гайки" - банкір прокоментував дії Нацбанку в умовах війни
У банківських обмінниках середній курс долара зрівнявся із курсом євро. Фото: Сегодня

Національний банк захищає фінансову систему України, тому й запровадив нові валютні обмеження.

“Чи правильно під час війни запроваджувати фіксований валютний курс? Так, правильно”, – переконаний інвестиційний банкір Сергій Фурса, пише Сегодня.

Фіксований курс шкідливий у нормальний час, але корисний під час шоків війни, вважає він. І курс долара на чорному ринку, спекулятивні атаки – це норма у такій ситуації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці за кордоном щодня витрачають майже $100 млн

Тому Нацбанк і далі “закручуватиме гайки”. Він закриватиме “вікна”, через які лізли спекулянти та провертали схеми.

“Війна – це рак для економіки. Пройти її без втрат неможливо. Усі що-небудь втратять. Усі стануть біднішими”, – попередив інвестиційний банкір.

Наслідки прогнозованого падіння ВВП на 30% в результаті війни відчує кожен. Вони виявляться у втраті частини доходу на різниці курсів, через інфляцію або зниження пенсії в результаті девальвації.

Станом на 23 травня у банківських обмінниках середній курс долара зрівнявся із курсом євро. Готівковий євро та долар у банках продавали по 34 грн у середньому. Відрізняється лише курс покупки: “зелені” готові купити за середньою ціною 32,15 грн., а євро – за 33,75 грн.

Ситуація в банках із доларом така:

ПриватБанк – 31,5/32,18 грн.;

Ощадбанк – 31,6/32,18 грн.;

Укрексімбанк – 32,0/34,0 грн.;

Райффайзен Банк – 36,0/37,3 грн.;

ПУМБ – 35,0/37,0 грн.

На чорному ринку ситуація ще гірша, бо спекулянти безсоромно наживаються на українцях. Середній курс продажу американської валюти становив 38,2 грн/дол., а середній курс купівлі – 37 грн/дол.

Національний банк України з 21 травня скасував обмеження для банків на курс валюти. Тепер вони зможуть продавати українцям готівкову валюту за будь-яким курсом.

У Нацбанку вважають, що ці кроки поліпшать умови роботи легальних установ на ринку, які продають валюту, і зменшать кількість нелегальних операцій.

Також Нацбанк зменшив щомісячний ліміт на зняття готівки за кордоном із гривневих рахунків, відкритих в українських банках, до 50 тис. грн в еквіваленті (зі 100 тис. грн, як було досі).

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО