БІЗНЕС НА ЗДОРОВ’Ї УКРАЇНЦІВ

Новини регіонів

БІЗНЕС НА ЗДОРОВ’Ї УКРАЇНЦІВ: ВІДОМИЙ АФЕРИСТ РОЗШИРЮЄ ШКІДЛИВЕ ВИРОБНИЦТВО НА ВОЛИНІ

Восени минулого року два луцьких села Полонку та Гірку Полонку сколихнула шокуюча новина – на їх території столична фірма «Кріогенсервіс» планує побудувати небезпечний кріогенний завод. Люди налякані, адже у Луцьку вже є два заводи, викиди яких в рази перевищують допустиму норму, і нікому до цього немає діла. Та все вказує на те, що місцева влада та представники “Кріогенсервісу” вже давно про все “домовилися” і питання безпеки жителів цілої області їх взагалі не хвилює. 

Протягом січня-березня цього року голова Гіркополонківської сільради Ніна Симонович разом з представниками “Кріогенсервісу” нібито провели декілька громадських слухань з приводу будівництва заводу на території села. Утім, на усіх цих “слуханнях” з місцевої громади не було ані душі.

Місцеві мешканці нарікають, що дізнавалися про ці так звані громадські обговорення вже після того, як вони відбулись, адже інформація про їх проведення з’являлася на сайті сільради мало не в останню хвилину.

“Сільський голова це робить для того, аби зафіксувати на папері спочатку те, що люди не прийшли на громадські обговорення, мовляв їм не було цікаво, а вже потім на наступній сесії усім депутатським корпусом проголосувати «ЗА» будівництво хімічного заводу”, – впевнені громадяни.

Все вказує на те, що люди мають рацію. Адже в результаті останніх таких псевдозборів голова Гіркополонківської ОТГ Ніна Симонович та представники “Кріогенсервісу” між собою вирішили питання будівництва кріогенного заводу винести на розгляд чергової сесії сільради. Коли вона відбудеться – поки невідомо.

Тим часом перспективі зведення на території району шкідливого заводу не дуже зраділи і в міський раді Луцька. Там зазначають, що перед тим, як організовувати таке виробництво, представники компанії мали б проінформувати про це не лише жителів навколишніх сіл (чого не зробили), але й міста Луцька. Адже земельна ділянка, на якій зводитимуть хімічний завод, знаходиться в безпосередній близькості від житлових будинків лучан.

Історія отримання “Кріогенсервісом” земельної ділянки в цьому селі теж дуже сумнівна. Виявилося, що того року “Кріогенсервіс” придбав землю площею в 1 гектар в районі вулиці Вересневої за 1 млн 200 тис. грн. Тоді представники фірми пояснювали, що земля їм потрібна для розміщення оптового ринку, але вже зовсім скоро її цільове призначення змінили під будівництво хімічного заводу. За словами місцевих мешканців, посприяла цьому особисто сільський голова.

До слова, голову Гіркополонківської ОТГ Ніну Симонович та її чоловіка-депутата сільської ради в липні 2019 зловили на отриманні хабара за сприяння в отриманні земельної ділянки та комунального майна у власність. Її чоловік входить до складу земельної комісії. Цікаво, правда? Дуже схоже, що “допомагати” таким не доброчесним бізнесменам, як Сергій Защенков, тут вже звикли.

Раніше ми розповідали, хто такий Сергій Защенков і чому його бізнес-імперія несе загрозу для всього суспільства. Защенков — головний власник “Кріогенсервісу”, який успішно веде бізнес на окупованому Росією Криму. Окрім того, що Защенков сплачує податки країні-агресору, він постачає кисень Військово Морському Флоту Російської Федерації. Та це далеко не все — тривалий час Защенков постачає в українські лікарні під виглядом медичного кисню небезпечний технічний газ. Докладно про “убивчий кисень” Защенкова і тих, хто йому в цьому допомагає, можна почитати тут.

А тим часом Защенков, радіючи своїй безкарності, не соромиться провертати нові оборудки і укріплювати свою бізнес-імперію, побудовану на здоров’ї українців.

Нещодавно під егідою “боротьби із коронавірусом” Верховна Рада прийняла ряд законодавчих змін, які мають боротися з епідемією. Зокрема, депутати повністю розв’язали руки Защенкову і подібним аферистам, адже відтепер продаючи медичний кисень, можна не сплачувати податки. А державні закупівлі відбуватимуться взагалі без тендерів. Виходить, що громадськість не зможе відслідковувати ані кількість витрачених бюджетних коштів, ані вартість кисню. Тож Защенков продовжує успішно продавати фальсифікат під виглядом медичного кисню в десятки українських лікарень. Одна з них — Олександрівська клінічна лікарня Києва. Та сама, де зараз знаходяться хворі в тяжкому стані, життя яких напряму залежить від якості кисню, яким вони дихають.

Тож поки чиновники закривають очі на оборудки Защенкова та будівництво його шкідливих заводів, а головний організатор афери рахує в своєму особняку поцуплені з бюджету гроші, — тисячі українських пацієнтів продовжують дихати технічним киснем і боротися з “невидимим ворогом” за своє життя. І виграють, на жаль, цю нечесну боротьбу, далеко не всі…

Оцініть автора
VIP ЗЛО