Батьки вбитої 6-річної Мирослави Третяк судяться з державою

Останні новини
Батьки вбитої 6-річної Мирослави Третяк судяться з державою
13-річного вбивцю 6-річної Мирослави Третяк зі Старого Салтова на Харківщині направили до спеціального навчально-виховного закладу для дітей та підлітків на три роки. Фото: segodnya.ua

Адвокат родини вбитої на Харківщині 6-річної Мирослави Третяк подав апеляційну скаргу на ухвалу Вовчанського районного суду.

Ухвала оскаржується лише в тій частині, де суд не побачив винуватості держави у багаторічній бездіяльності і невжитті заходів щодо малолітнього підозрюваного та його родини, розповів Gazeta.ua адвокат родини Артем Донець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Коли знайшли трусики – зрозуміли, що сталося найгірше”: усе про вбивство 6-річної дівчинки

“Мова про бездіяльність одинадцяти державних органів – міністерства, поліція, школа, управління освіти, соціальні служби, сільрада. Вчиненню вбивства передували недоліки у вихованні з боку батьків 13-річного хлопця та посадових осіб закладів освіти, а також ряд випадків вчинення хлопцем суспільно-шкідливих та небезпечних діянь. При цьому жорстокість дій хлопця постійно зростала, однак кожен наступний випадок не отримував жодного реагування з боку батьків та органів влади”, – розповів адвокат.

У позовній вимозі батьки вбитої дівчинки вимагають 100 млн грн компенсації. Ця сума не компенсує батькам втрати доньки. Батьки Мирослави Третяк наполягають на винуватості держави, яка роками бездіяла.

Дата апеляційного розгляду цієї справи ще не призначена.

У Старому Салтові Чугуївського району на Харківщині в ніч на 29 липня 2021 року в занедбаній будівлі знайшли вбитою 6-річну Мирославу Третяк. Її щонайменше 10 разів ударили по голові. Експертиза підтвердила зґвалтування.

Єдиний підозрюваний – сусід убитої 13-річний Богдан Федь. Заманив дитину до будинку під приводом нарвати яблук у саду, за даними слідства. Родини дітей жили по сусідству. Того дня діти посварилися.

Підліток пройшов судові психіатричну та психологічну експертизи, усього проведено 68 судових експертиз. Хлопець усвідомлював свої дії та їх наслідки, за висновками досліджень. Хлопця направили до спеціального навчально-виховного закладу для дітей та підлітків на три роки роки. Це максимальна міра покарання, оскільки він не досяг віку кримінальної відповідальності.

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО