Автентичний кептар, тайстра та вбрання хіппі: у Kalush Orchestra пояснили символіку костюмів для “Євробачення”

Останні новини

В кінці квітня 2022 стало відомо, що цьогорічні учасники міжнародного пісенного конкурсу “Євробачення” від України – гурт Kalush Orchestra змінять сценічні костюми. Про це розповів фронтмен гурту Олег Псюк. Пояснив, що вбрання та саму постановку доведеться переробити, адже організатори конкурсу потрактували використання синьо-жовтого кольору у виступі як “надмірне”, а це свідчить про “політизацію виступу”. Проте Псюк пообіцяв, що його “фірмову рожеву панамку” збережуть.

Про те, якими будуть костюми та візуальні ефекти виступу розповів НВ Олексій Жембровський, режисер-постановник компанії Friends Production.

Зазначив, що візуал постановки сфокусований на енергії музикантів Kalush Orchestra та “сильному духові українців”, тож має донести основні меседжі і нагадати про боротьбу України – навіть без використання національної символіки.

“Усі костюми розроблені спеціально для шоу. Незмінною залишилася рожева панама Олега — знаковий елемент гурту. Ми доповнили образи, залишивши незмінною самобутність гурту. Особливу увагу приділили українському корінню. Так, на Олегові ви побачите автентичний святковий кептар початку ХХ століття з Буковини, Чернівецька область, пишно та густо розшитий бісером. Сорочка — це сучасна стилізація української вишиванки. Хустина — традиційний аксесуар українців. Її носили як дівчата, так і хлопці”, – розповів Жембровський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Я твоя зброя”: Христина Соловій презентувала нову пісню про міць і хоробрість українців

Одяг сопілкаря та вокаліста Тимофія Музичука – гуцульський стрій початку ХХ століття.

“Саме так 100 років тому одягалися українські гуцули — одна з найдревніших українських етнічних груп, що мешкає у Карпатах. Зокрема, одяг Тимофія притаманний Верховинському району Івано-Франківської області (зараз селище називається Верховина — адміністративний центр однойменного району – Gazeta.ua). До 1962 року селище мало назву Жаб’є. Іван Франко називав його “гуцульською столицею”. Це автентичний костюм: сердак, сорочка та черес — точні репліки стародавніх речей. Через плече у Тимофія перекинута колекційна автентична тайстра (торбина – Gazeta.ua) початку ХХ століття з Буковини”, – розповів режисер-постановник.

Жембровський підкреслив, що візуальну частину виступу збагатили великою кількістю символів — тут і яскраві елементи українських національних костюмів, і червоні маки як символ пам’яті жертв військових і громадянських збройних конфліктів, і образ хіпі як символ пацифізму. Двоє учасників гурту на репетиціях були вбрані в костюми з візерунком, що нагадує принт на килимах. Однак, режисер-постановник зауважив, що вбрання ще допрацьовуються і, можливо, будуть змінюватись.

“Костюм є одним з візуальних елементів постановки. Для створення цілісної композиції номера має бути досягнутий баланс між усіма елементами. З цією метою в період підготовки номера костюми постійно допрацьовуються як технологічно, так і естетично”, – повідомив Жембровський.

У 66-му Євробаченні візьмуть участь представники 40 країн. Українці виступлять 10 травня в першому півфіналі під номером 6. Фінал відбудеться 14 травня. Події транслюватимуть на телеканалі “UA: Культура” та в інтернеті. Kalush Orchestra на цьогорічному Євробаченні букмекери прогнозують перемогу. Імовірність — 42%. Цей коефіцієнт є рекордним за всю історію пісенного конкурсу.

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО