Атака на «Черкасиобленерго»: НАБУ, Фонд держмайна та ДП «Енергоринок» виконують брудне політичне замовлення?

Атака на «Черкасиобленерго» Черкаси

Так, 23 грудня Північним апеляційним господарським судом слухались апеляційні скарги від Фонду державного майна України, Національного антикорупційного бюро України та ДП «Енергоринок». Усі вони оскаржують мирові угоди, які були підписані між «Черкасиобленерго» та ПАТ «Азот». Ми розповідали, що саме завдяки цим домовленостям вдалося розпочати процес виплати боргів «Азоту» обленерго, що дозволило останньому подолати кризу та розпочати процес відновлення своїх потужностей.

Зрозуміло, що відновлення підприємства не входило в плани колишнього керівництва «Черкасиобленерго», тому воно вирішило скористатися досить популярною схемою –  задіяти підконтрольні державні структури, щоб цьому завадити. Як наслідок – Фонд держмайна, НАБУ та ДП «Енергоринок» раптом подали свої скарги до суду, мовляв, угоди є неправомірними. Ще раз наголосимо, що лише завдяки цим мировим угодам виплата величезного боргу «Азотом» «Черкасиобленерго» та державі стала взагалі можливою. Усі вони добре розуміють, що якщо ці угоди скасують – «Азот» та «Черкасиобленерго» будуть знищені, а держава не отримає нічого.

І тут виникає очевидне запитання: чиї тоді інтереси, якщо не держави, представляють НАБУ, Фонд держмайна та «Енергоринок»? Відповідь очевидна – олігархів, які декілька років цинічно розкрадали обленерго, а тепер наймають на ці кошти кишенькових правоохоронців та держслужбовців, щоб провернути свою аферу до кінця.

А тепер найцікавіше. Що мав би зробити у такому випадку суд? Визнати той факт, що вищевказані державні структури грають на боці рейдерів та послати їх куди подалі з їхніми нічим не обґрунтованими скаргами. А що натомість зробив суд? Всупереч здоровому глузду задовольнив абсурдні апеляційні скарги НАБУ, Фонду держмайна та ДП «Енергоринок», чим по суті підіграв рейдерам та корупціонерам, які, радіючи своїй безкарності, продовжують вчиняти злочини проти держави.

Представники АЗОТу і обленерго задавали всім представникам державних установ питання: «Як ви вирахували або чим можете обґрунтувати ваші твердження, що отримувати 9 мільйонів заміть «нічого» не вигідно для держави?». А також запитували, чи розуміють вони, що збанкрутілий «АЗОТ» взагалі нічого не сплатить до державної скарбниці? Відповідь була передбачуваною – вони так вирішили без залучення фахівців і спеціалістів. Просто прикинули на свій розсуд. Та чи є в них той розсуд – залишилося питанням… Так само вирішили і судді – якщо державники кажуть, що не вигідно, то й нема про що розмовляти, скасувати все геть!

Висновок невтішний.

Судді Північного апеляційного господарського суду стали черговими маріонетками у цій брудній грі і перспектива заплямувати свою репутацію їх аж ніяк не хвилює. А що стосується НАБУ та Фонду держмайна, то вони вкотре довели свою безнадійність і всій країні продемонстрували, що на інтереси держави їм плювати. Все, що вони добре вміють – це виконувати політичні замовлення та розчаровувати суспільство… Ми слідкуватимемо за розвитком подій. Далі буде.

Оцініть автора
VIP ЗЛО