Американські аналітики розповіли про стратегічні помилки Путіна на Херсонщині

Останні новини
Американські аналітики розповіли про стратегічні помилки Путіна на Херсонщині
Україна все ще має хороші шанси зупинити, а потім звести нанівець здобутки Росії. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Концентрація окупантів на захопленні Сіверськодонецька та загалом Донбасу створює вразливі місця для Росії у важливій Херсонській області, де триває контрнаступ українських сил.

Херсонщина є критично важливою територією, бо це єдина область України, де російські сили утримують позиції на західному березі Дніпра, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

“Якщо Російська Федерація зможе зберегти сильний плацдарм у Херсонській області, коли бойові дії припиняться, вона матиме дуже сильну позицію, із якої можна буде розпочати вторгнення в майбутньому. Водночас коли Україна звільнить Херсонщину, вона буде набагато сильнішою, щоб захистити себе від майбутнього нападу РФ”, – ідеться у повідомленні.

Росія стратегічно мала б виділити достатню бойову міць для утримання південної області, але президент РФ Володимир Путін натомість вирішив зосередити всі ресурси у спробі захопити Донбас для здебільшого символічної вигоди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Втрати серед офіцерів і погане командування знижують можливості російської армії – американські аналітики

“Успішні українські контрнаступи в Херсонській області свідчать про те, що українське командування усвідомлює ці реалії і використовує вразливі місця, створені рішеннями Путіна. Керівництву України довелося зробити неймовірно важкий вибір у цій війні, і загалом воно зробило його правильно. Рішення не виділяти більше ресурсів на порятунок Сіверськодонецька, як і рішення відходити були стратегічно обґрунтованими, хоч і болючими”, – зазначають американські аналітики.

Відтак, Україна все ще має хороші шанси зупинити, а потім звести нанівець здобутки Росії.

“Україна має заощаджувати свої більш обмежені ресурси та зосередитися на поверненні критично важливої ​​території, а не на захисті території, контроль над якою не визначатиме результату війни. Грамотна українська розстановка пріоритетів у контрнаступальних та оборонних операціях майже відкинула росіян за межі Харкова та зупинила наступ окупантів у районі Ізюма. Ці досягнення є важливішими”, – додають у ISW.

Українські воїни ведуть контрнаступальні дії на Харківщині та Херсонщині. Там вони просунулися на декілька кілометрів до державного кордону.

Источник

Оцініть автора
VIP ЗЛО